• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Git a praca na Windowsie i MacOS jednocześnie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w C i C++ przez SQnera Początkujący (280 p.)
Cześć

Mam pytanie. Czy pracując nad projektem (powiedzmy w AndroidStudio) na Windowsie jest możliwe  za pomocą zdalnego repozytorium na GitHubie pracować równocześnie na innym komputerze ale z MacOS-em.

Pytam bo na PC-cie mam Windowsa, ale mam zamiar kupić jakiegoś używanego Mackbook-a. Gdyby się okazało że nie jest to możliwe, to muszę przemyśleć mój zakup.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Właśnie do tego służy Git. Jak odpowiednio sobie skonfigurujesz środowiska, to bez problemu będziesz mógł działać w ten sposób. Jedyne co bym zaznaczył, to żebyś dzielił sobie pracę na te dwa komputery tak, żeby nie pracować na obu nad jednym featurem, bo nie może (na początku) być ci cięzko nadążyć gdzie masz najnowszą wersję
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Osobiście na lapku używam Linuxa, ale w domu mam Windowsa - to jest PC. Jeżeli siadam do biurka wracając do projektu zaraz po zmianach opublikowanych z Linucha to totalnie nie mam problemu z tym żeby pracę kontynuować na PC. Wszystko jest kwestią konfiguracji tak naprawdę. Gorzej raczej jest z commitowaniem zmian, gdzie tak naprawdę robisz coś, wszystko fajnie pięknie - a okazuje się że przez 2h pracy nie ma nic nowego na repozytorium. I wtedy idą grube zmiany w kodzie, które po pewnym czasie mogą być trudne do zrozumienia - bo tak naprawdę nie wiesz dokładnie co, kiedy i jak robiłeś.

 

Podsumowując: nie ma problemu sprzętowego, może się jednak pojawić problem logiczny ;)
komentarz 7 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Raczej logistyczny niż logiczny ;-)
komentarz 7 listopada 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Logistyczny, moralny, a nawet fizjologiczny :D myślę że przekaz na ogół jasny :)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w Inne języki przez eremas Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 28 października 2022 w Systemy operacyjne, programy przez PolskiSimon Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 284 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...