• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

okno WPF jako tabela

0 głosów
73 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w C# i .NET przez marcinconn Obywatel (1,120 p.)
Witam,

Mam pytanie odnośnie WPF. Chcę zrobić okno, które będzie się składało z tabelki. Po kliknięciu w daną komórkę pojawi się okienko z polami do wpisania treści w ową komórkę. W jaki sposób zrobić okno z tabelą, żeby po dwukrotnym kliku pojawiało się kolejne i żeby treści z tego kolejnego były wpisane do dobrej komórki?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2018 przez profesorek96 Nałogowiec (46,310 p.)
Możesz wykorzystać gotowa kontrolkę. Lub sam narysować tabelkę np w picturebox i obsłużyć kliknięcia. Nowe okno tworzysz przez dodanie form. Później w kodzie tworzysz nowy obiekt tego forma i metoda show pokazujesz nowe okno.
komentarz 8 listopada 2018 przez marcinconn Obywatel (1,120 p.)
Myślałem też, żeby zrobić styl i na jego podstawie tworzyć nowe okna z tymi tabelkami. Tylko, że taka tabelka wymagałaby mnóstwa metod onClick(i przy wpisywaniu tekstu potem rozpoznanie gdzie umieścić).
komentarz 8 listopada 2018 przez profesorek96 Nałogowiec (46,310 p.)
Nie mnustwo bo można to sobie liczyć dynamicznie od rozmiaru okna i podpiąć pod jeden event przez delegate.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 87 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w C# i .NET przez MaxD1998 Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w C# i .NET przez karol928 Początkujący (320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 1 lutego w C# i .NET przez Anon LVL 1000 Początkujący (300 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

62,306 zapytań

108,432 odpowiedzi

226,358 komentarzy

35,030 pasjonatów

Przeglądających: 142
Pasjonatów: 0 Gości: 142

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...