• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - Podłączenie Wyświetlacza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
656 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)

Witam. Posiadam wyświetlacz TFT LCD 2.4 Shield. Po wpięciu do arduino zostają mi 4 porty, których w sumie i tak nie mogę zbytnio wykorzystać do rozbudowy arduino o kolejne elementy - tylko wyświetlacz. Posiadam arduino uno i moduł wifi esp8266. Wolał bym podłączyć ten wyświetlacz do esp8266. Wtedy wystarczyły by mi tylko 2 porty do komuniakcji między wifi a arduino, resztę podpiął bym pod arduino. Czy jest możliwość podpięcia tego? Wolał bym do esp8266 bo jest szybsze, ale jeżeli się nie da, to do arduino też mogło by być, jednak tak, aby zostalo mi kilka wolnych portów. A jeżeli w ogóle sie nie da, to są jakieś tego typu wyświetlacze, które używają mniejszej ilości portów? Ten zakupiłem, gdyż posiada slot na karte sd i jest dotykowy.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez niezalogowany
wybrane 8 listopada 2018 przez kubekszklany
 
Najlepsza

https://botland.com.pl/en/arduino-moduly/1214-arduino-uno-smd-8058333491226.html

Najoptymalniej będzie wpięcie tego do arduino mega

  • Masz te same piny co na uno więc możesz użyć shielda kompaktowo
  • To arduino jest bardzo szybkie
  • Zostaje ci masa pinów
komentarz 6 listopada 2018 przez niezalogowany
Do esp8266 ledwo podłączysz ten wyświetlacz ale o dotyku i karcie SD możesz zapomnieć
komentarz 7 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
I tu sie zgodze, nawet dolozylbym te 50zl i kupil arduino due, ktore jest szybsze od arduino mega. Po za tym, zawsze mozna kupic shieldy i je rozbudowac o wiecej pinow np
komentarz 7 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
edycja 7 listopada 2018 przez kubekszklany
Co rozumiesz mówiąc, że można kupisz shieldy i rozbudować o więcej pinów? Bo posiadam expandery pcf, ale mógłbym dokupić też specjalna płytkę i2c do tego wyświetlacza, co i tak wyszło by taniej. Tylko nie wiem czy taka w ogóle istnieje, żeby ten wyświetlacz pasował.

 

No a jeżeli muszę kupić inny moduł główny to jaki byłby najlepszy? Może być nie oryginał jednak chciałbym z szybkim procesorem i dużą ilością pinów. Arduino due wydaje się być ok. Tylko czy jest coś tańszego czy muszę już wydać te +100zl? I wyczytałem że pracuje na napięciu 3v3, a wolałbym 5v. Polecacie coś jeszcze? Czy due będzie tu najlepsze?
komentarz 7 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie, w arduino due, masz mozliwosc pruekazania 5v, bo sa do tego piny. Np w arduino uno, tez masz 2 piny dajace +5V. Jeli komus to za malo, tak jak mi, to moze zrobic wlasna płytkę do arduino due i wyslac ja do firmy, zeby ja wyprodukowali. I kazde arduino obsluguje jak sie nie myle do 9 V. Zaraz noge nawet wyslac zdjecia jak to wyglada
komentarz 7 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
https://imgur.com/fqPwcyd

https://imgur.com/F5vqeR4

Sa 2 Piny 5 Volt, a w due chyba 4. Nie jestem teraz pewien.
komentarz 7 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
https://ibb.co/kVS7aA

Tak by to mniej wiecej wyglada na arduino due/mega 2560. Z czego rozwazylbym zrobinie wlasnej plytki stykowe, zeby zrobic wiecje oprowadzen dla GND, 3,3 V i 5V, a reszte pinow zostawil jak sa. Jak moze skoncze swoja plytke, to pokaze ja

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 554 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...