• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do programowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez balans Nowicjusz (160 p.)
edycja 6 listopada 2018 przez balans
Witam rozglądam się za laptopem do programowania, zależy mi na mobilności bo dużo podróżuję, więc zaletami będą lekkość, dobra bateria i także niewielki rozmiar, którego to się jednocześnie obawiam. Całe życie korzystałem z laptopów 15 calowych, czy przesiadka na 13 lub 14 cali to dobry wybór? w domu będzie podpinany dodatkowy monitor, ale ostatnio nie długo grzeję krzesło w domu, także większość czasu musi wystarczyć ekran komputera.

Cena raczej nie gra roli, no chyba że przychodzą wam do głowy propozycje za kilkanaście tysięcy, to to napewno odpada :P

rozważam między dellem xps 15, xps 13, thinkpadem t480s, sam nie wiem gdzie znaleźć kompromis, czy może najlepiej nie szukać i wziąć 15 calowy solidny sprzęt i targać dodatkowy kilogram w torbie/plecaku

czy ktoś z was korzysta z sprzętu 13 calowego i obchodzi się bez monitora zewnętrznego ? bo nie powiem ze względu na rozmiar i wagę kusi mnie mały xps, choć jak widzę go w sklepie to mimo ogromnego wrażenia jakie na mnie robi tak mała, tak lekka konstrukcja to wydaje mi się mało prawdopodobne by spędzić przy tym laptopie czas produktywnie i wygodnie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Jeśli chcesz dość fajny sprzęt do programowania to ja bym wybrał MacBook'a. Ja pracuję na Lenovo  z51 15 cali i nie narzekam, pracuje mi się bardzo przyjemnie. Korzystam dużo ze skrótów klawiszowych, więc to mi np. ułatwia pracę. Co do wagi, nie mam również zastrzeżeń. Przesiadka na mniejszy ekran może być uciążliwa osobiście zostałbym przy 15 calowym ekranie.
komentarz 6 listopada 2018 przez balans Nowicjusz (160 p.)
Nie ukrywam myślałem o macbooku pro, ale tu mi daleko, nie miałem okazji zbyt wiele obcować z macos i jakos stronie przed tym by experymentować kupując sprzęt za tyle kasy. Trochę mi też nie pasuje jego biżuteryjny charakter, w moim odbiorze jest drogi i wygląda jak koszuje, miałbym wrażenie że nie kupuję narzędzia a biżuterię ...
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Jeżeli naprawdę chcesz dobrej klasy sprzęt z wyższej półki.

Dell XPS 13 9370 i7-8550U/16GB/512/10Pro FHD (refflink)

Ewentualnie większy model lecz dalej bardzo mobilny Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 i7-8550U/8GB/256/Win10P LTE (refflink)

komentarz 7 listopada 2018 przez balans Nowicjusz (160 p.)
No faktycznie zapomnialem o carbonie, odrzucilem go ze wzgledu na wyzsza cene (przy specyfikacji 16gb ram i 512 ssd jest znacznie drozszy niz xps 13) ale teraz gdy mam rozterke czy brac 15 cali czy 13 moze 14 okaze sie kompromisem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 470 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zbikson Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 926 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 529 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Fr3sh98x Nowicjusz (210 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...