• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed if c++ a php

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
zamknięte 11 lipca 2015 przez Adrian1999

Witam,  mam do was takie pytanie, przeglądam właśnie kurs pana Mirosława dot php (2 odcinek, system logowania) i otóż zobaczyłem iż funkcja if się wykonuje bez wcześniejszego wywołania. Gdzie funkcja if jest wywołaniem, jest to trochę trudne w pojęciu dla mnie. I mam do was takie pytanie, nie znam przykładu, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest tak samo w c++? Podam niżej kod pana Zelenta

	$polaczenie = @new mysqli($host,$db_user,$db_password,$db_name);
	
	if($polaczenie->connect_errno!=0)
	{
	echo "Error: ".$polaczenie->connect_errno;
	}
	else
	{
		$login = $_POST['login'];
		$haslo = $_POST['haslo'];
		
		$sql = "SELECT * FROM uzytkownicy WHERE user=$'login' AND pass='$haslo'";
		
		if($rezultat= @$polaczenie->query($sql))
		{
		
		}

 

komentarz zamknięcia: odpowiedź uzyskana

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
O które if pytasz?  nie bardzo też rozumiem  pytanie. jakie wywoałnie?   W drugim if-e na masz, jeżeli poprawnie wykonano zapytanie zwróć true a zatem wykonaj ifa.

 

p.s Usuń te operatory wyciszenia bo nic widział nie bedziesz.
komentarz 11 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Oto chodzi że zapytanie zostało wykonane w ifie a nie gdzieś poza
komentarz 11 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No dobrze, przecież if nie zwraca tylko wartości  logicznej z danej zmiennej ale też z całości wyrażenia zapisanego w nim ? Tutaj wyrażeniem jest  zapytanie i jeżeli  całosć równa się true to wykonuje się if/
+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Interpreter sobie leci po kodzie, widzi ''if()'' i od razu wykonuje go, nie ma tu raczej żadnej filozofii ;)
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Chodzi ci o ten if:?

if($rezultat= @$polaczenie->query($sql))
    {
     
    }

 

Po prostu kod w Ifie się wykonuje jeśli się udało (zwraca true) to if się wykona jeśli nie to po prostu nie.

–1 głos
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Grzesiek Eleryk Mądrala (6,820 p.)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 385 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2022 w PHP przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 732 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2022 w PHP przez Xele Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 16 października 2020 w PHP przez vingilot85 Obywatel (1,150 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...