• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak sygnału na monitorze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,883 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)
Witam, chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić, jeżeli mój monitor nie pokazuje obrazu, jest napisane na nim tylko ''Brak Sygnału''. HDMI2/DVI. Podłączenie kabli jest dobre, sprawdzałem. BIOS mi się nie wyświetla i nie wiem co mam zrobić. Jestem strasznie słaby w te klocki, pomógłby ktoś? Jeżeli to pomoże, to dodam to, że problem zaczął się wtedy gdy wywaliło korki. Na początku gdy próbowałem uruchomić BIOS usłyszałem takie małe ''pip'' ale na monitorze było dalej Brak Sygnału, poczekałem 2minuty, dalej brak sygnału. Wyłączyłem komputer i teraz gdy próbuję otworzyć BIOS po prostu komputer od razu się wyłącza a potem sam włącza. ):

 

płyta główna: chip.Intel H61

Procesor: Intel Pentium Denal-Core G2030

Karta graficzna: NVidia GeForce GT630 1gb

 

Z góry bardzo dziękuję.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
wybrane 12 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy
 
Najlepsza
Spróbuj wyciągnąć/włożyć baterię CMOS zlokalizowaną na płycie głównej. Ewentualnie odłącz komputer całkowicie od zasilania, poklikaj "na sucho" przycisk zasilania oraz przycisk włączenia/wyłączenia zasilacza komputerowego, podłącz zasilanie i spróbuj uruchomić. Daj znać jak poszło.
komentarz 6 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)
Klikanie na sucho nic nie dało, zaraz spróbuję z bateria tylko trzeba będzie trochę pokrecic bo bateria znajduje się "pod czymś"
komentarz 10 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)

@Borówa, a więc tak zrobiłem tak jak mówiłeś przy okazji wyczyscilem kompa. Teraz wlacza się i wyłącza sam. ;p Co mogę zrobic?

komentarz 10 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Spróbuj odłączyć chłodzenie od procka zobacz czy nóżki nie są ułamane, warto też nałożyć nową pastę i dobrze przeczyścić radiator. Jeśli masz możliwość spróbuj odpalić komputer  na jednej kości RAMU (jeśli masz 2 lub więcej), jeśli nie to fajnie by było pożyczyć od kogoś i sprawdzić na niej.

Najgorzej jak się okaże, że to problem z płytą główną co jest bardzo możliwe, wtedy zostaje wymiana.
komentarz 10 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)
@Borówa, Wracam po godzinie. Odpaliłem kompa i nie wiem czemu ale już sam się nie włącza i wyłącza ale znowu jest ten problem ze cały czas chodzi a na monitorzecz jest tylko Brak sygnału
komentarz 10 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)

@Borówa, Wyjęcie jednej kości ramu nic nie dało, jak mam odłączyć chłodzenie?

komentarz 10 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Zależy jakie masz chłodzenie, zazwyczaj są albo nóżki i trzeba je przekręcić w jedną stronę i pociągnąć do góry, a czasami jest taka metalowa dźwignia z jednej strony, którą trzeba odczepić i przekręcić w drugą stronę. Możesz wysłać fotkę.
komentarz 12 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)

@Borówa, Cześć znowu, przepraszam że nie odpowiadam aktywnie ale do rzeczy z ciekawości podłączyłem laptop do monitora przez HDMI i nie było obrazu był taki sam problem jak z komputerem, więc komputer nic nie jest winien. Wygląda na to że to właśnie stało się coś z monitorem, wiesz coś na ten temat jak można to naprawić? Telewizor normalnie działa, winien też na pewno nie jest kabel hdmi bo miałem 2 i ani na pierwszym ani na drugim nie działał monitor a drugi był nowy.

 

komentarz 12 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Możliwe, że uszkodziło się gniazdo przy monitorze. Masz tam inne gniazdo, żeby spróbować? np po VGA/DVI.
komentarz 16 listopada 2018 przez PotrzebujęPomocy Nowicjusz (150 p.)

@Borówa, niee to nie gniazdko

komentarz 16 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Skoro nie PC to monitor.

Jak nie kabel to gniazdo, jak nie gniazdo to może zasilacz się spalił/ uszkodził, a jak nie to może być elektronika w monitorze/matryca (tu już nie pomogę :().
+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
Cześć. Skoro to się stało w takich okolicznościach to ja bym wyciągał części sprzętu i testowal sprawność na innej jednostce. Wtedy mógłbyś wykluczyć co nie działa.
+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
To bardziej wygląda na uszkodzenie karty graficznej lub zasilania do karty graficznej. Jeśli posiadasz zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej to podłącz tam kabel DVI/HDMI lub stary D-SUB i sprawdź czy ruszy. Lub zmień kartę na inną i sprawdź.
+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Sury1920 Użytkownik (580 p.)
Niedawno miałem podobny problem okazało się że procesor był uszkodzony, warto sprawdzić wszystkie podzespoły lub po prostu dać do serwisu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 692 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez ADNS Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,130 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Dominik Kulis Użytkownik (720 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...