• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dobrze wybrać system operacyjny Windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Placek Nowicjusz (140 p.)
Okej, a więc przedstawię krótko moją sytuację: Mam wątpliwości co do oryginalności i legalności mojego Windowsa Home Premium. Nie mogę znaleźć naklejki COA ani innych potwierdzeń. Zdecydowałem się kupić nowy system legalny. Moje pytanie brzmi: Jak go kupić? Gdzie? Ja nie chce przez internet, wolę tak normalnie, fizycznie. Jaki w ogóle system mam kupić, bo chodzi mi o taki najprostszy 64 bit licencja typu OEM i bez żadnych farmazonów, taki idealny. Ja na komputerze tylko korzystam z chrome oraz programuje w C++. W tym temacie jestem całkowicie zielony. Jaki sklep mam wybrać Może być coś z typu Media Expert, Neonet? Naprawdę nie wiem. Chcę żeby cena była przystępna. Ktoś podesłał mi kiedyś link :https://www.ceneo.pl/27863141 ale czy warto? Jak kupić taki w sklepie fizycznym a nie internetowym? I najważniejsza sprawa to system ma być legalny i w pełni oryginalny. Co muszę mieć(dostać) aby być w pełni pewnym? Naklejka COA,i co jeszcze, jakaś faktura?Kolejna sprawa: Czy jeżeli jestem zielony to sam dam radę go zainstalować itd? Oczywiście napiszcie mi jaka jest optymalna cena takiego systemu abym nie przepłacił jak coś.

Proszę o pomoc.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
WIN10 to total spy, WIN7 jest nie wiele gorszy. Najlepiej jakis LINIX - moze byc nawet mate/ubuntu.

 

Ale jezeli musisz miec jakiegos WIN to po prostu wchodzisz do jakiegos wiekszego sklepu i kupujesz. Sprawdzasz na stronie malego cienkiego oryginalnosc i na tmy sie konczy.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Windows 7 będzie otrzymywał aktualizacje bezpieczeństwa do 14 stycznia 2020. Czy lepiej przejść na win 10 nie wiem, ale każdemu polecam. W win 10 logujesz się na swoje konto do którego przypisany jest klucz produktu.

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/windows-10-home/d76qx4bznwk4/1NT3?wa=wsignin1.0

https://www.komputronik.pl/product/273949/microsoft-windows-home-10-64-bit-oem-dvd-pl.html
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Jeśli faktycznie programujesz w C++ instalacja Windows nie powinna być żadnym problemem. Odpalasz nośnik z poziomu BIOSu, a reszta to tylko przeklikanie

Jeśli chcesz W10 pewnie musisz liczyć jakieś 500-550zł.

Jeśli kupujesz przez internet unikaj dziwnych kluczy z allegro i będzie dobrze.

Ja kupowałem z moreli i wszytko jest w porządku :)

https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-bit-64-bit-usb-kw9-00497-1670223/
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
Cześć. Myślę że najłatwiej będzie kupić przez internet np. z morele.net .Cena Win10 64 będzie gdzieś w granicach 500 zł o ile sie nie mylę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...