• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Złożoność algorytmów (notacja asymptotyczna)

0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez VinVix Nowicjusz (240 p.)
edycja 7 stycznia przez VinVix
Chciałbym zapytać konkretnie o coś ale problem jest taki, że nie pomimo przeczytania połowy internetu dalej nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Język tych prac jest dla mnie niezrozumiały :T Wytłumaczy ktoś o co chodzi w notacji asymptotycznej i złożoności algorytmów na "chłopski rozum"?
komentarz 5 listopada 2018 przez Wunsz Użytkownik (640 p.)
W internecie masz mnóstwo świetnie napisanych prac nawet w języku polskim. Które z tych twierdzeń jest dla ciebie nie jasne?
komentarz 5 listopada 2018 przez VinVix Nowicjusz (240 p.)
Rozumiem, że duże O służy do ograniczania z góry (w przypadku pesymistycznym), Omega do ograniczania z dołu (optymistycznie), a Theta to duże O ^ Omega.
Tylko jak wiedząc to mam teraz udowodnić te własności jak na załączniku?
komentarz 5 listopada 2018 przez Wunsz Użytkownik (640 p.)

@VinVix, {\displaystyle \forall n\geqslant n_{0}:\ f(n)\leqslant c\cdot g(n)}     

e) f(n) dla każdego n daje c zatem i istnieje k(bo zawsze sie znajdzie większa liczba od dowolnego c) które spełnia f(n) < k * 1

Ogólnie to ciężko mi to by było tak wszystko matematycznie udowodnić. Napisałbym to wszystko słownie

komentarz 6 listopada 2018 przez Wiciorny Maniak (66,480 p.)

@VinVix, np. poprzez indukcje matematyczną :) proste ograniczenie jakiejś funkcji ... dla 1,n , n+1 lub n +k przypadków 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia w C i C++ przez LukiLL Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w C i C++ przez blacktiger23 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w C i C++ przez Pachucki Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

66,453 zapytań

113,207 odpowiedzi

239,680 komentarzy

46,704 pasjonatów

Przeglądających: 280
Pasjonatów: 19 Gości: 261

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...