• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wywoływanie konkretnego zadanie poprzez funkcję.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w C i C++ przez KuS018 Nowicjusz (180 p.)
Witam, jestem początkującą programistką i muszę napisać kilka zadań w jednym programie. Moje pytanie brzmi jak napisać funkcję, która będzie się pytać o numer zadania,a następnie otwierać jedynie wybrane zadanie. :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Ja to bym zrobił tak:

1. w main piszesz zapytanie użytkownika o numer zadania

2. piszesz switcha i każde z zadań piszesz w osobnej funkcji, które odpalasz w odpowiednich klamrach w switchu.
komentarz 6 listopada 2018 przez KuS018 Nowicjusz (180 p.)
Dziękuje, a jeszcze jedno bo w zadaniu mam 2 tablice do utworzenia i jak w instrukcji switcha odwołać się do konkretnej tablicy :)
komentarz 6 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

jeżeli chcesz odwoływać się do całej tablicy to po prostu piszesz jej nazwę, wtedy switch odwołuje się do całej tablicy zami9ast do zmiennej i np:

switch(twojaTablica){

   case twojaTablica[0]:
      //dalszy kod
      break;

   //dalsze indexy tablicy w innych case' ach...

}

mam nadzieję że o to Ci chodziło.

komentarz 6 listopada 2018 przez KuS018 Nowicjusz (180 p.)
Chodzi mi o to, że np mam zadanie, żeby znaleźć maksimum funkcji w tablicy A, a nie B.
komentarz 6 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
ja bym zrobił tablice 2d (w której zawarte byłyby te tablice) i po niej iterował dwoma pętlami i w zależności od wartości zmiennej z pierwszej pętli odpalał odpowiednią funkcję, która przyjmowałaby parametry z odpowiedniej tablicy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 153 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 921 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w C i C++ przez KamilKerry Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 675 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2019 w C i C++ przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...