• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - Podłączenie konwertera napięć.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
325 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)

Witam. Posiadam TAKI konwerter napięć, a konkretnie dwa. W jaki sposób mogę coś przez to podłączyć? Przykładowo jeżeli się nie mylę do diody powinienem podłączyć napięcie 3v3 a mam 5v w wyjściu na arduino więc muszę przekonwertować tym konwerterem? 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 10 listopada 2018 przez kubekszklany
 
Najlepsza
Nie dokońca rozumiesz ide konwertera. Diody nie mają z tym nic wspólnego. Do każdej diody led dajesz rezystor dobrany do zasilania jakie jest. Rezystor w zupełności wystarczy. Takie konwertery używa się wtedy kiedy masz jakieś moduły. Sam użyhwałem takich konwerterów kiedy bawiłem się z arduino uno modułem bluetootch. Taki moduł działa na 3.3v zarówno elektronika jak i logika. Zaś arduino ma logike 5v. W uproszczeniu powiem że bez tego to nie zadziałą ba może się uszkodzić. Bo my komunikując sie z modułem za pośrednictwem lini rx i tx wysyłamy np. 1 z arduino i ta logiczna 1 ma napięcie równe 5v zaś taki moduł dla niego maksymalne napięcie to 3.3v. W druką stronę jeśli moduł wysyłą 1 to wysyła napięcie 3.3v a takie napięcie jest bliskie stanowi nieustalonemu i to może powodować błedy. Taki konwerter poprostu tłumaczy 1 z jednego napięcia na drugie i 0 tak samo.
komentarz 10 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
edycja 10 listopada 2018 przez kubekszklany
Dobra, dzięki za wytłumaczenie. A wracając do diody to posiadam jeszcze moduł wifi esp i on ma logikę 3v3 i jak do niego diodę podepnę to normalnie świeci, nie trzeba rezystora. I mam pytanie, czy bez względu na to gdzie podepnę diodę (przezroczystą) to jeżeli będzie 3v3 to będzie działać poprawnie. Czy to nie od tego zależy? Bo arduino ma 5v i nie mogę wpiąć bo spalę, a na wifi 3v3 działa bez rezystora. To zależy od napięcia czy od czegoś innego?
komentarz 10 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Zwykłych diod prąd nie może przekroczyć 20mA jeśli będzie większy to spalisz diodę. Po to jest rezystor żeby ograniczyć prąd bo zwróć uwagę że masz rezystor o określonym oporze i napięcie jest stale. To zmieniając opór zmieniasz prąd zgodnie z prawem Ohma.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 380 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 635 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...