• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - Podłączenie konwertera napięć.

0 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 5 listopada w Arduino przez kubekszklany Obywatel (1,110 p.)

Witam. Posiadam TAKI konwerter napięć, a konkretnie dwa. W jaki sposób mogę coś przez to podłączyć? Przykładowo jeżeli się nie mylę do diody powinienem podłączyć napięcie 3v3 a mam 5v w wyjściu na arduino więc muszę przekonwertować tym konwerterem? 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 listopada przez profesorek96 Nałogowiec (35,610 p.)
wybrane 10 listopada przez kubekszklany

Najlepsza
Nie dokońca rozumiesz ide konwertera. Diody nie mają z tym nic wspólnego. Do każdej diody led dajesz rezystor dobrany do zasilania jakie jest. Rezystor w zupełności wystarczy. Takie konwertery używa się wtedy kiedy masz jakieś moduły. Sam użyhwałem takich konwerterów kiedy bawiłem się z arduino uno modułem bluetootch. Taki moduł działa na 3.3v zarówno elektronika jak i logika. Zaś arduino ma logike 5v. W uproszczeniu powiem że bez tego to nie zadziałą ba może się uszkodzić. Bo my komunikując sie z modułem za pośrednictwem lini rx i tx wysyłamy np. 1 z arduino i ta logiczna 1 ma napięcie równe 5v zaś taki moduł dla niego maksymalne napięcie to 3.3v. W druką stronę jeśli moduł wysyłą 1 to wysyła napięcie 3.3v a takie napięcie jest bliskie stanowi nieustalonemu i to może powodować błedy. Taki konwerter poprostu tłumaczy 1 z jednego napięcia na drugie i 0 tak samo.
komentarz 10 listopada przez kubekszklany Obywatel (1,110 p.)
edycja 10 listopada przez kubekszklany
Dobra, dzięki za wytłumaczenie. A wracając do diody to posiadam jeszcze moduł wifi esp i on ma logikę 3v3 i jak do niego diodę podepnę to normalnie świeci, nie trzeba rezystora. I mam pytanie, czy bez względu na to gdzie podepnę diodę (przezroczystą) to jeżeli będzie 3v3 to będzie działać poprawnie. Czy to nie od tego zależy? Bo arduino ma 5v i nie mogę wpiąć bo spalę, a na wifi 3v3 działa bez rezystora. To zależy od napięcia czy od czegoś innego?
komentarz 10 listopada przez profesorek96 Nałogowiec (35,610 p.)
Zwykłych diod prąd nie może przekroczyć 20mA jeśli będzie większy to spalisz diodę. Po to jest rezystor żeby ograniczyć prąd bo zwróć uwagę że masz rezystor o określonym oporze i napięcie jest stale. To zmieniając opór zmieniasz prąd zgodnie z prawem Ohma.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 6 listopada w Arduino przez kubekszklany Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 20 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia w Arduino przez Mikołaj Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
pytanie zadane 6 listopada w Arduino przez kubekszklany Obywatel (1,110 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

57,748 zapytań

102,788 odpowiedzi

212,076 komentarzy

29,694 pasjonatów

Przeglądających: 316
Pasjonatów: 11 Gości: 305

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...