• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to normalne czy jestem po prostu głupi?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,274 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
zamknięte 5 listopada 2018 przez Zaqu93
Od początku gimnazjum (3 lata temu) pisze sobie i uczę się front-endu. Jednak w tym momencie (1 klasa technikum) nie byłbym w stanie ubiegać się o prace juniora. Cy to jest normalne czy po prostu ja jestem jakiś głupi??
komentarz zamknięcia: Otrzymałem odpowiedź
komentarz 5 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A jak się uczysz? Jakie projekty zrobiłeś?
komentarz 5 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
robiłem stronę do bloga, stronę do gry jednak ta mnie przerosła i jeszcze kilka mniejszych stronek. Każda stronka po tygodniu od zrobienia wydaje mi się beznadziejna i ląduje w koszu także generalnie w moim przyszłym CV niema nic. Ale strony które robiłem były bardzo proste i "dupy nie urywały"...

Z nauką jest różnie robię sobie challenge na Hackerrank dla rozwinięcia logicznego myślenia i dla rozwiązywania problemów (mam duże problemy z myśleniem logicznym), jak mam czas to przerobie sobie jakiś kursik, i ostatnio zacząłem projekt do szkoły ale to też za pomysłowe nie jest...
komentarz 5 listopada 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Przez 3 lata nauki nie napisałeś nic większego poza małymi stronami? No to średnio bym powiedział.
komentarz 5 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
ehh czyli jestem głupi... No nic dzięki, zamykam.
komentarz 5 listopada 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Nauka, nauce nie równa. Może się nie przykładasz? Brak ci metodyki, wytrwałości, motywacji. Mój znjomy powiedział mi kiedyś ''wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste". Jeszcze inna sentencja "coś jest nie możliwe, do póki nie pojawi się ktoś kto o tym nie wie i po prostu to zrobi" Tak że nie użalaj się nad sobą tylko do roboty. Powodzenia.
1
komentarz 5 listopada 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

@Zaqu93, Może po prostu zbyt mało uczysz się nowych rzeczy
Albo zbyt rzadko to robisz

Mam znajomego który twierdzi że ja mam prace jako programista tylko dlatego, że jest zapotrzebowanie, a on nie mógł znaleźć pracy jako grafik bo nie ma zapotrzebowania

Nie zauważył jednak że kiedy proponowałem mu wspólne projekty => nie miał czasu
Kiedy ja robiłem projekty => dziwił sie że mi sie chce i grał na kompie
Kiedy ja przeglądałem fora => on nic nie robił bo po co

Ostatecznie wyszło tak, że ja mam myśle że całkiem solidne portfolio i prace z której jestem zadowolony 
A on jako grafik ma prawie puste portfolio, brak kont na stronach związanych z grafiką i brak pracy 

A mam kolege w tym samym wieku, który praktycznie cały czas jest zawalany zleceniami i nie ma na nic czasu
Dlaczego? Uczył się różnych rzeczy, starał się rozwijać, jest na różnych forach, ma konta na różnych stronach gdzie może chwalić się projektami 

Podstawa to uczyć się nowych rzeczy, iść do przodu... no i lubić uczyć się nowych rzeczy
Miałem kiedyś tak z frontendem, niby to lubiłem ale nie czułem potrzeby rozwijania się
Spróbowałem backendu... i nagle zacząłem iść do przodu, poznawać coraz to głębsze i bardziej rozbudowane zagadnienia 

1
komentarz 5 listopada 2018 przez Rocket Gaduła (3,030 p.)

@Zaqu93,

Wątpię aby problem leżał w Tobie. Bywa, że dany czas nie jest po prostu odpowiedni na opanowanie niektórych zagadnień. Sam miewałem tak, że nie potrafiłem pojąć jakiegoś działu i wydawał mi się "z kosmosu" przez co zajmowałem się innymi, lecz również powiązanymi gałęziami rozwoju, dzięki czemu zdobywałem wiedzę i doświadczenie w innej kwestii... co o dziwo, przełożyło się na tą niezrozumiałą dla mnie wcześniej dziedzinę i po jakimś czasie, gdy próbowałem jeszcze raz ją zrozumieć, sam byłem zdziwiony jak łatwo to tym razem zrozumiałem.

 

Nie poddawaj się, a przede wszystkim nie myśl że jesteś głupi.

Czas, samozaparcie i pasja... to jest to czego potrzebujesz.

 

Pozdrawiam,

Rocket.

1
komentarz 5 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Offtop przez betterlatethannever Początkujący (460 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...