• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java ksiązka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
307 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Java przez hans001 Obywatel (1,150 p.)
Siema, ucze sie javy poki co glownie z tutoriali na yt. Ogarniam skladnie, podstawy oop i troche stuktur danych. Chcialem kupic sobie ksiazke Java Podstawy wydanie X, ale nie jestem pewien czy ta ksiazka bedzie dobra dla poczatkujacego i czy wgle jest godna uwagi. I pytanie czy po sumiennym przerobieniu tego, bede w stanie napisac cos sensownego. Prosilbym aby jakis znawca sie wypowiedzial :D z gory dzieki
komentarz 6 listopada 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jeszcze tylko zaznaczę. Szukaj książek, które mają co najmniej Java 9.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
Polecam książkę "Czysty kod" Martina Roberta. Warto od początku pisać elegancko, aby uniknąć złych nawyków.
1
komentarz 6 listopada 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Nie wiem, kto daje minusy do takich odpowiedzi jak powyższa. Wspomniana książka to pozycja obowiązkowa dla programisty i nieważne czy Java, C# czy inny język.
komentarz 6 listopada 2018 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
Dzięki za mądre słowo mbabane. Również nie mam pojęcia jak można krytykować popularyzację takiej pozycji.
0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
To jest bardzo dobra książka, jednak chciałem zaznaczyć trzy kwestie.
To jest pierwsza część z serii.
Niektóre części jak swing mogą nie być Tobie przydatne.
W tym roku wyszło 11 wydanie- może zorientuj się czy lada dzień nie wyjdzie polska wersja - lub po prostu kup angielską wersję.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Tu masz książki do Javy 11 jest to wersja LTS więc myślę, że warto. Będziesz o krok do przodu przed konkurencją.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=java+11
–1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Podstawy wydanie X,

Jeśli musi być po Polsku- to tak to będzie dosyć dobra książka na start, z tego co wiem jeszcze  dobrym wyborem niemniej jendak nie z mojej opini może się okazać : Java. Efektywne programowanie    Blocha Joshu'y :) więc  co do opini sprawdzić musisz sobie w internecie. 

jednak moim zdaniem - > książki po Polsku są bardzo ale to bardzo słabe i zdecydowanie Java ma na tyle bogaty konent w internecie do nauki, żę obejdzie się bez tego, ew. ksiażka będzie dobra w celu  takiego luźnego  przejścia. 

Czy będziesz coś sensownego w stanie napisać? No nie bardzo :) - tzn cięzko powiedzieć jak przepracujesz, ale to jest książka do języka- a aplikacje tworzy nie tylko się samą Javą, ale odpowiednimi BIBLIOTEKAMI np Spring tutaj ... , pracą z bazami danych, językiem SQL/ innym np. ORM- wykorzystaniem architektury pracy z bazą danych np JPA/HIBERNATE  to jest wiedza, której zwykle w książkach nie ma.  takich więc tutaj kolejne inne beda potrzebne. Ta uczy Cię Core języka. 

komentarz 5 listopada 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

 Java. Efektywne programowanie to jest dla osób, które już coś ogarniają w Javie, poruszane są w niej dużo bardziej zaawansowane rzeczy ktoś kto jest kompletnie zielony za wiele z niej nie zrozumie.

komentarz 6 listopada 2018 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)

@Wiciorny, książki po Polsku są bardzo ale to bardzo słabe

Pragnę podkreślić, że nie jest to książka polskiego autora, jest tylko przetłumaczona.

komentarz 6 listopada 2018 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)

@coderCpp93, Pragnę podkreślić, że nie jest to książka polskiego autora, jest tylko przetłumaczona.

No przecież on to wie... 

komentarz 6 listopada 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@coderCpp93, Pragne podkreślić- że czytaj ze zrozumieniem  tego uczą chyba w podstawówce 

 książki po Polsku  

są BEZNADDZIEJNE, a nie pisane przez autora Polskiego....

tłumaczenie jest beznadziejne...  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez amarou Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...