• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java ksiązka

0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Java przez hans001 Początkujący (330 p.)
Siema, ucze sie javy poki co glownie z tutoriali na yt. Ogarniam skladnie, podstawy oop i troche stuktur danych. Chcialem kupic sobie ksiazke Java Podstawy wydanie X, ale nie jestem pewien czy ta ksiazka bedzie dobra dla poczatkujacego i czy wgle jest godna uwagi. I pytanie czy po sumiennym przerobieniu tego, bede w stanie napisac cos sensownego. Prosilbym aby jakis znawca sie wypowiedzial :D z gory dzieki
komentarz 6 listopada 2018 przez mbabane Maniak (65,900 p.)
Jeszcze tylko zaznaczę. Szukaj książek, które mają co najmniej Java 9.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 listopada 2018 przez Kamil Błaszczyk Obywatel (1,830 p.)
Polecam książkę "Czysty kod" Martina Roberta. Warto od początku pisać elegancko, aby uniknąć złych nawyków.
1
komentarz 6 listopada 2018 przez mbabane Maniak (65,900 p.)
Nie wiem, kto daje minusy do takich odpowiedzi jak powyższa. Wspomniana książka to pozycja obowiązkowa dla programisty i nieważne czy Java, C# czy inny język.
komentarz 6 listopada 2018 przez Kamil Błaszczyk Obywatel (1,830 p.)
Dzięki za mądre słowo mbabane. Również nie mam pojęcia jak można krytykować popularyzację takiej pozycji.
0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2018 przez miro Pasjonat (19,000 p.)
To jest bardzo dobra książka, jednak chciałem zaznaczyć trzy kwestie.
To jest pierwsza część z serii.
Niektóre części jak swing mogą nie być Tobie przydatne.
W tym roku wyszło 11 wydanie- może zorientuj się czy lada dzień nie wyjdzie polska wersja - lub po prostu kup angielską wersję.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2018 przez drive Bywalec (2,900 p.)
Tu masz książki do Javy 11 jest to wersja LTS więc myślę, że warto. Będziesz o krok do przodu przed konkurencją.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=java+11
–1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Wiciorny Maniak (66,580 p.)

Podstawy wydanie X,

Jeśli musi być po Polsku- to tak to będzie dosyć dobra książka na start, z tego co wiem jeszcze  dobrym wyborem niemniej jendak nie z mojej opini może się okazać : Java. Efektywne programowanie    Blocha Joshu'y :) więc  co do opini sprawdzić musisz sobie w internecie. 

jednak moim zdaniem - > książki po Polsku są bardzo ale to bardzo słabe i zdecydowanie Java ma na tyle bogaty konent w internecie do nauki, żę obejdzie się bez tego, ew. ksiażka będzie dobra w celu  takiego luźnego  przejścia. 

Czy będziesz coś sensownego w stanie napisać? No nie bardzo :) - tzn cięzko powiedzieć jak przepracujesz, ale to jest książka do języka- a aplikacje tworzy nie tylko się samą Javą, ale odpowiednimi BIBLIOTEKAMI np Spring tutaj ... , pracą z bazami danych, językiem SQL/ innym np. ORM- wykorzystaniem architektury pracy z bazą danych np JPA/HIBERNATE  to jest wiedza, której zwykle w książkach nie ma.  takich więc tutaj kolejne inne beda potrzebne. Ta uczy Cię Core języka. 

komentarz 5 listopada 2018 przez mbabane Maniak (65,900 p.)

Java. Efektywne programowanie to jest dla osób, które już coś ogarniają w Javie, poruszane są w niej dużo bardziej zaawansowane rzeczy ktoś kto jest kompletnie zielony za wiele z niej nie zrozumie.

komentarz 6 listopada 2018 przez coderCpp93 Gaduła (3,580 p.)

@Wiciorny, książki po Polsku są bardzo ale to bardzo słabe

Pragnę podkreślić, że nie jest to książka polskiego autora, jest tylko przetłumaczona.

komentarz 6 listopada 2018 przez Kamil Błaszczyk Obywatel (1,830 p.)

@coderCpp93, Pragnę podkreślić, że nie jest to książka polskiego autora, jest tylko przetłumaczona.

No przecież on to wie... 

komentarz 6 listopada 2018 przez Wiciorny Maniak (66,580 p.)

@coderCpp93, Pragne podkreślić- że czytaj ze zrozumieniem  tego uczą chyba w podstawówce 

książki po Polsku  

są BEZNADDZIEJNE, a nie pisane przez autora Polskiego....

tłumaczenie jest beznadziejne...  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 62 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Shimeo7 Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez KonDZIKs Obywatel (1,250 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 46 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez amarou Nowicjusz (130 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

62,257 zapytań

108,376 odpowiedzi

226,205 komentarzy

34,761 pasjonatów

Przeglądających: 277
Pasjonatów: 15 Gości: 262

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...