• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tooltip - jak dobrać szerokość?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w HTML i CSS przez MentolMen Nowicjusz (150 p.)
edycja 4 listopada 2018 przez MentolMen

Cześć, 

HTML i CSS uczę się dopiero od wczoraj, stąd moje możliwe błahe pytanie. 

Chcę dostosować odpowiednio szerokość dymka.

Próbuję zrobić tooltipa, tylko nie bardzo pasuje mi parametr auto, bo to zbyt mocno przycina. 

Próbowałem zrobić to na calc(auto + 8px), lecz najwidoczniej nie można używać "auto" w takich operacjach

calc(100% + 8px) też mi nie pasuje

Po majstrowemu wykminiłem, by po prostu dodawać po dwie spacje po każdej stronie i wtedy "auto" i działa, ale to taki mało elegancki sposób. 

Na tej stronie są bardzo ładne tooltipy, chciałbym osiągnąć coś w tym stylu

Wystarczy najechać na jakąkolwiek kategorię

Szukam eleganckiego sposobu, potrzebuję coś jakby parametru szerokości tekstu(?!)

Jakoś na pewno się da, bo widzę, że te tooltipy z tej strony nie mają specjalnie sformatowanego tekstu.

Skrypt na tooltipy mam z w3schools

.tooltip {
    position: relative;
    display: inline-block;
    border-bottom: 1px dotted black;
}

.tooltip .tooltiptext {
    visibility: hidden;
    max-width: 120px;
    background-color: black;
    color: #fff;
    text-align: center;
    border-radius: 6px;
    padding: 5px 0;
    position: absolute;
    z-index: 1;
    bottom: 100%;
    left: 50%;
    margin-left: -60px; 
    
    /* Fade in tooltip - takes 1 second to go from 0% to 100% opac: */
    opacity: 0;
    transition: opacity 1s;
}

.tooltip .tooltiptext {
    visibility: visible;
    opacity: 0.8;
}

Skrypt specjalnie zrobiony bez :hover, by móc testować.

Tekstem tooltipa ma być zwykły jeden wiersz bez przerywania linii nawet.

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 4 listopada 2018 przez MentolMen
 
Najlepsza
Poczytaj sobie o tzw. modelu pudełkowym w css, a dokładniej o padding. Ustaw jakąś szerokość max aby w razie czego nie zrobił Ci się dymek na całą szerokość ekranu co mogłoby źle wyglądać i dodaj jakiś padding, aby zawsze tekst był odsunięty nieco od ramki.
komentarz 4 listopada 2018 przez MentolMen Nowicjusz (150 p.)
Dobra, takiej odpowiedzi oczekiwałem, już ogarniam, pochwalę się rezultatami za dłuższą chwilę.
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Tak na marginesie to jak uczysz się drugi dzień to wziąłeś sobie na tapetę całkiem ciekawe zadanie :)

Poczytaj też o codepen, spróbuj sobie tam coś zrobić, możesz tam też podciągać dodatkowe biblioteki itp. i potem klikasz w save i udostępniasz linka. Dzięki temu nie musisz wklejać kodu html/css/js tyko link i każdy ma do tego dostęp - istotnie ułatwia to pomaganie bo na żywo wszystko analizujesz i zmieniasz.
komentarz 4 listopada 2018 przez MentolMen Nowicjusz (150 p.)
Dobra, już coś wykombinowałem i wygląda na to, że działa. Już widziałem codepen, jeszcze nie ogarniałem, ale w przyszłości na pewno,

Jeszcze się w tym wszystkim gubię, robię sobie projekt stronki o programowaniu w języku który sam zrobiłem, trochę problemów jest, więc będę tutaj zaglądał. Na pewno chciałbym ogarnąć spoiler, wczoraj czegoś szukałem ale niezbyt rozumiałem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Jakub Domacki Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w HTML i CSS przez Hehe$zky Nowicjusz (140 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...