• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Przeniesienie strony opartej na Joomla

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
zamknięte 16 grudnia 2018 przez shotokan
Witam,
zwracam się do Was z prośbą o poradę.
Mianowicie mam stronę opartą na Joomla i chciałbym ją przenieść na inny hosting jednocześnie zmieniając szatę graficzną. Danych na stronie mam spoooro i muszą one być zachowane. Jak to najlepiej zrobić? Wspomnę, że nie przepadam za CMSami, no ale cóż, tak się trafiło więc jakoś trzeba sobie poradzić :)
Znalazłem rozwiązanie oparte na dodatku Akeeba Backup for Joomla. Czy takie rozwiązanie jest dobre. Przenoszę stronę a potem wgrywam nowy szablon i już?
Zna ktoś może jakieś inne rozwiązania?
Przy okazji znacie może jakiś fajny darmowy motyw ze sporą ilością opcji konfiguracyjnych.
Dziękuję i pozdrawiam.
komentarz zamknięcia: rozwiązane

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
wybrane 16 grudnia 2018 przez shotokan
 
Najlepsza
Akkeba backup jak najbardziej załatwi sprawę. Robisz  backup całej witryny(za pomocą komponentu akkeba backup) razem z bazą i przenosisz folder na nowy serwer (czystą bazę musisz zrobić sam na nowym serwerze). Dorzucasz kickstart.php oraz plik języka pl jeżeli chcesz i odpalasz kickstart.php . Cała instalacja jest banalnie prosta. Znajdziesz tego pełno w sieci.
komentarz 4 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ok, dzięki za info.
+1 głos
odpowiedź 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nie pracowałem nigdy z joomla  i wp tez za bardzo nie znam ale nie wystarczyłoby po prostu przekopiowanie plików plus stworzenie takiej samej bazy? zaczalbym od wyeksportowania bazy i próby jej importu na nowym hostingu. potem przekopiowalbym pliki i podpial to pod jakas domenę testowa, kazdy hosting takie daje na starcie. Na koniec pamietaj aby odpowiednio ustawic konfiguracje np. dane dostepowe do bazy i adres domeny jesli gdzieś jomla go ustawia. Ewentualnie jeszcze trzeba by sprawdziic czy wzystko jest ok w htaccess jesli to apache.

Co do szablonów to nie wiem, ja od php i jego szablonów uciekam daleko i znacznie bardziej wolę SPA plus REST API...
komentarz 4 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Z tego co się orientuję to nie ma tak łatwo w przypadku CMSów, ale mogę się mylić. Nigdy tego nie robiłem...
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
cms to koniec koncow i tak tylko zestaw plikow najczesciej w public_html. Trzeba tylko zadbac aby byly przeniesione wszystkie pliki. Ja bym spróbował, to nic nie kosztuje :) jak masz phpmyadmin to tam jest gdzies opcja łatwego exportu i importu bazy.
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli danych jest bardzo duzo to zastanowibym sie jeszcze czy nie lepiej wrzucic to gdzies na jakies repo np. gj, stash itp i potem na nowym hostingu pobrac z repo z poziomu putty, moze to być szybsze nic download i upload lokalny ale to juz kwestia poboczna no i pytanie czy hosting mialby gita, ale dzis to juz chyba standard.
komentarz 4 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tak, ale problem pojawia się z bazą, przy przeniesieniu trzeba w bazie pozmieniać lokalizacje plików (bo przecież jest inna). W każdym razie oczywiście, że spróbować nie zaszkodzi, Dzięki za odpowiedź.
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a dlaczego? nie znam struktury tek bazy ale nawet jesli w bazie sa zapisane sciezki do plików to nigdy nie zapisuje sie ich jako sciezki bezwzgledne z domena... powinny byc sciezki wzgledem folderu glownego i wtedy kopia plikow i folderow nic nie zmieni... jesli jest inaczej to w razie czego mozna obleciec tabele updatem ale to troche dziwne... a masz gdzies fragment tych tabel zawierajacych sciezki do plikow?
komentarz 4 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie mam, na razie się tym nie zajmuję, dostałem takie polecenie w pracy i się do tego po prostu przygotowuję rozeznając temat. Jeszcze nie mam nawet dostępu przyznanego do serwera.
Dobra poszukałem, mówią ludzie, że się da:
" Przenosisz wszystkie pliki, przenosisz baze, dokonujesz zmian w configuration.php i działa. ".
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
hehe kocham to... rozeznaj temat, wycen sie czasowo a dostep damy ci potem... :) nom to teoretycznie powinno być spoko, pamietaj tylko aby w bazie zapewnic dla nowego usera prawa zapisu i odczytu... czasem mozna zapomniec o oczywistych rzeczach i godzinami szukac problemu... sam to pare razy przezywalem :)
komentarz 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
taka sugestia z doswiadczenia... jesli teoretycznie wsio wydaje sie proste to w praktyce czesto pojawia sie jakies problemy... daj sobie wiec w razie czego rezerwe czasową
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Marcin Równicki Nowicjusz (240 p.)
Odpowiedź o przeniesienie widzę udzielona.

Z szablonem nie będzie takie łatwe, bo są inne pozycje modłów  wykorzystywane.Więc po instalacji nowego szablonu trzeba będzie skonfigurować pozycje modułów dla nowego szablonu. Ale to też nic trudnego.

W razie problemów zapraszam do kontaktu.
komentarz 5 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,525 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,703 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w PHP przez Captivity Obywatel (1,030 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w PHP przez Captivity Obywatel (1,030 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...