• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką płytę główną wybrać do programowania ?

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
1,006 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2015 w Offtop przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)

Co myślicie o MSI X99S SLI Plus ?

Dzięki za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
A płyta główna ma coś do programowania ? :) Lepiej ogarnij dobrą klawiaturę i wygodny fotel :)

Płyta fajna, ale na co ci tyle miejsc na RAM ?
komentarz 11 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Żeby mieć 16 ram ,przyda się przy wydajności.
komentarz 11 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Z takim ramem, to ja raczej bawiłbym się w maszyny wirtualne i tworzenie skomplikowanych sieci lokalnych - wątpie, że będziesz tworzył tak duże projekty w jakichś silnikach graficznych i ładował tony modeli do Ramu, żeby potrzebne Ci to było w programowaniu... :D
komentarz 11 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Ja mam dwie kości po 8GB :p i śmiga jak po maśle xD
komentarz 11 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
No ale płyta główna fajna ,no nie :D
komentarz 11 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Jak nie szkoda kasy to łykaj :3
komentarz 11 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)

Chce żeby płyta starczyła na długo.

komentarz 11 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Kup jakąś za 200-300zł do tego procek za max 800 (i5). To będzie już wygórowany zestaw jak na programowanie i starczy na dłuuuuuuuugo. Do tej twojej płyty to najtańszy procek jaki jest kosztuje chyba 1800.

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Pierw ogarnij podstawy języka. Chyba nie zakłada się że będziesz pisał wiedzmina 4 ? Może być najprostszy komputer. Z komputera chyba nie kożystasz tylko do programowania ? Kup wygodną płytę główną taka która ci będzie pasowała. W zasadzie każda ci wystarczy. Jak będzie słaby procesor tzw (>pentium 4) to kupisz nowy :)
komentarz 11 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Myślisz że taka do 500zł wystarczy ?
komentarz 11 lipca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 11 lipca 2015 przez Mateusz Analityk

Słuchaj ja za swój komputer zainwestowałem 50 zł !!! i to tylko na procesor bo reszta była wywalona jako stary sprzęt z pracy. I da się programować. Nic się nie zacina a filmy chodzą w jakości HD. Jasne że wystarczy. Byle płyta główna opsługiwała 64 bit i pare rdzeni, (2 rdzenie np.)

Na swoim kompie nie pogram sobie w wiedzmina, ale za to nie narzekam. Przykład płyty jaką dałeś to jest dla mnie apstrakcjia.

komentarz 11 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Nie zaprzecze. Ta płyta ma i tak zbyt wygórowaną cenę jak na swoje wyposażenie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...