• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak za pomocą komputera obliczyć czas spadania kulki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2018 w Nasze projekty przez ChiriChiri Obywatel (1,260 p.)
Nie wiem czy wpasowuje się do końca w temat , ale mam takie "projekt" do wykonania, chciałabym obliczyć czas spadania kulki za pomocą komputera. Wymyśliłam , jakby to mogło mniej więcej wyglądać : tzn.jakiś mechanizm zwalniający kulkę któy wysyła sygnał nr 1 do komputera, komputer zaczyna liczyć. Kulka spadając też dociska jakiś obwód może i kolejny sygnał jest wysyłany. Komputer przestaje liczyć i wyświetla wynik
Ale nie mam zielonego pojęcia jakby to podłączyć do komputera. C++ raczej znam na podstawowym poziomie, do jakichś prostych rzeczy, więc nie wiem czy nawet takie aplikacje dałoby się napisać.
Ktoś może ma jakiś pomysł jak to wykonać ? :D
komentarz 2 listopada 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
prędzej laser i dioda dioda fotowoltaiczna bo inaczej dochodzi hamowanie kulki przez platformę itp.
komentarz 2 listopada 2018 przez ChiriChiri Obywatel (1,260 p.)
Znaczy główny problem polega na podłączeniu tego do komputera, bo tak na prawdę to mogłabym zmeirzyć dowolną rzecz. Nie ma tu to żadnego znaczenia byleby to była ciągle ta sama rzecz :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

Polecam zainteresować się trochę elektroniką i mikrokontrolerami AVR (lub łatwiejsze i lepsze dla początkujących: Arduino, bazujące z resztą na AVR'ach). Ewentualnie możesz popróbować zaprogramować port szeregowy(COM) albo jakiś inny interfejs, tyle że do tego potrzebne będą raczej jakieś dodatkowe układy. Co do samej elektroniki potrzebny by był np. jakiś serwomechanizm (do spuszczania kulki) i fotodioda, albo jakiś czujnik do wykrycia momentu zderzenia się z ziemią. 

Pozdrawiam!

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 639 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2016 w Nasze projekty przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 344 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w C i C++ przez Halpi Początkujący (300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 290 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2022 w Nasze projekty przez adzikowski Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...