• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobór sprzętu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez trivngu7um Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry. Mam mały problem. Otóż zakupiłem do swojego laptopa DDR4 tak jak podpowiadala mi Aida. Laptop nie uruchamia się. Po kontakcie z infolinią ASUS podpowiedziano mi, że laptop obsługuje DDR3L. I odnośnie tego- pytania. Czym to się różni? I czy DDR4 PC3L to DDR3L?

Laptop: ASUS X555QG 4GB RAM, Radeon A10 Bristol Ridge.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

Znalazłem coś takiego:

DDR3L is the low power version of DDR3, made for laptops and SFF computers. usually used for older generation computers and cheap computers.
DDR4 is the new version of DRAM for computers, and is faster than DDR3 (2133 base compared to 1333), and uses less power, making it a viable option in laptops.

To inna generacja, inne działanie. Możliwe, że zakupiona przez Ciebie pamięć DDR4 jest niekompatybilna z twoim konkretnym modelem laptopa. Mimo modelu "ASUS X555QG" sprzęty mogą mieć inne/różne podzespoły.

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2018 przez Tomasz Lepczyński Nowicjusz (140 p.)
Podstawowa różnica między DDR3 i DDR4 to generacja.

Różnice pomiędzy pamięciami to:

napięcie zasilania DDR3 - 1.5 do 1.65V - DDR4 1.2V

prędkość DDR3 800-2400 , DDR4 1600-3200 (docelowo 4166)

max pojemność DDR3 - do 16GB , DDR4 aktualnie do 64GB  w jednym module

ilość pinów DDR3 - 240pin , DDR4 -284pin
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)

Tutaj piszą, że Memory DDR3L 2133 MHz SDRAM

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 465 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...