• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lawina błędów systemu, błędy graficzne, niestabilna praca a po zmianach w bios-ie system się nie bootuje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez HARRIER13 Nowicjusz (180 p.)
Czołem! Miesiąc temu umarł mi komputer. Wiem, że późno piszę ale myślałem, że mi pomoże mój prywatny informatyk (ale się pomyliłem). Problem polegał na tym, że:

1. Najpierw doszło do odczuwalnego spadku mocy i komputer zaczął pracować niestabilnie.

2. Zauwarzyłem wszechobecne błędy graficzne, w grach błędy fizyki, systemu kolizji, sprzęt przestał odpowiadać na niektóre polecenia.

3. Zaczęły wyskakiwać różne błędy a potem podczas użytkowania wsypywały się różnorakie BSoD-y takie jak CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT po czym wczytywanie po błędzie freezowało się na 40% oraz MASHINE_HECK_EXPETION.

4. Mój informatyk zalecił powrót w biosie do ostatnich stabilnych ustawień. Po tym zabiegu nie da się zapisać zmian w biosie a system się nie bootuje.

Procesor: OEM i5 6600K 3.5 w teorii podkręcony do 4.7GHz na chłodzeniu Arctic Freezer 13

Grafika: Radeon R9 380x - wysłana na reklamację z podejrzeniem awarii

Płyta główna: Gigabite GA-Z170-HD3P

RAM: 2x4 DDR4 HyperX Fury Black 2400MHz

Pamięć: Na system Adata Premier Pro SP900 SATA3 SSD 128GB, oraz dwie macierze dyskowe HDD każda po 500GB

System: Win 10 wersja 1803

Proszę o pomoc.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
na lawine pytań: najlepiej idź do jakiegoś serwisu, serio tutaj jest mnóstwo zależnych, może być problem błachy, albo i nie ... i trudno komuś bez głębszego wglądu poradzić jesli problem opisany nie jest jedno-liniowy za bardzo
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2018 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Proponuję diagnostykę rozpocząć od podstaw...czyli od płyty głównej,warto zaopatrzyć się na tą chwilę w jakiś "niezależny",sprawny zasilacz.
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2018 przez HARRIER13 Nowicjusz (180 p.)
Sprawa rozwiązała się sama. Okazało się, że winowajcą była karta którą odesłałem do serwisu. Nie wiem co padło bo serwis w milczeniu ją przyjął, milczał 2 tygodnie i w milczeniu ją odesłał.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez judixon Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez patryk1120 Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...