• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zacinający się laptop.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez modzeles Nowicjusz (140 p.)
Drodzy państwo, ostatnio zakupiłem poleasingowe laptopa, po odebraniu jeszcze tego samego dnia przeinstalowałem system, zainstalowałem sterowniki, ale mój laptop ostro się zacina, na każdym kroku, tuż po włączeniu systemu, co jakiś czas pochodzi, ale głównie to większość czasu muszę czekać bo komputer bardzo wolno na wszystko reaguje. Co może być problemem? Co sprawdzić? Jestem zielony w sprawach sprzętowych więc piszę do was.

 Model: samsung 300e5a

Procesor: Intel Core i5 2450M 4x2,50 Ghz,

RAM: 4Gb

Karta Graficzna: GeForce GT520MX

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Mało ramu. Skoro laptop dobrze chodzi przez chwile po starcie, to pewnie do momentu zapchania pamięci. Jeśli dodatkowo dysk na którym jest system to HDD, to nie ma co się dziwić. Windows lubi sobie mielić w tle, a przy dyskach twardych jest to mocno odczuwalne.

Dorzuć mu 4GB RAMu i kup chociaż 120GB SSD, a laptop odżyje niemiłosiernie.
komentarz 1 listopada 2018 przez modzeles Nowicjusz (140 p.)
W pewnym momencie zauważyłem, że jest 80-90 procent zużycia RAM. Czyli dołożenie RAM powinno załatwić sprawę? Dysk mam SSHD.
komentarz 2 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Jeśli dysk nie ma wysokiego użycia to pewnie RAM wystarczy. Przy takim użyciu dane ładują w pliku wymiany, a ten jest ładowany z dysku. Dlatego wszystko reaguje ociężale.
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Trochę mało danych. Jaki rodzaj pamięci ram? Zakładam, że ddr3 więc jeśli jest możliwość to dokup 4GB. Jaki system zainstalowałeś? Dysk HDD czy SSHD to raczej nie odgrywa tutaj znaczącej roli przy zacinaniu się. Raczej bym powiedział, że taki dysk zamula komputer a nie powoduje zacinanie. Napisz też kiedy się zacina. Jak grasz czy jak nic nie robisz? Bo nikt tutaj nie ukończył Hogwartu (chyba).
komentarz 2 listopada 2018 przez modzeles Nowicjusz (140 p.)
DDR3, WINDOWS 7 PROFESSIONAL,
komentarz 2 listopada 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Dalej nic mi to nie mówi. Sprzęt jest w porządku nawet na windowsa 10 a Ty masz problem na 7. Opisz wszystko o co prosiłem w 1 poście. Na razie nic z tego nie wynika. Co do debilnych odpowiedzi typu "dokup ssd" nie zwracaj uwagi. Równie dobrze możesz nowy komputer kupić i będzie działał lepiej. Do tego laptop jest z świeżo zainstalowanym windowsem więc zakładam, że nie działa zbyt wiele programów w tle.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 441 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez amator Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w Offtop przez NelsoN_tech Nowicjusz (160 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...