• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Virtualbox - ubuntu serwer

0 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez hiper007 Stary wyjadacz (10,860 p.)
Witam.

Zainstalowałem virtual box na którym zainstalowałem ubuntu serwer. Potem zainstalować wszystkie dodatki typu serwer proftpd, mysql-serwer, php, phpmyadmin, apache. Sprawdzam adres IP komenda ifconfig i wykrywa mi adres 10.0.2.30. A nie 172..... Pozniej wchodzę na totalvomandera na Windowsie wpisuje 10.0.2.35 login i hasło do frp i nie chvr mi się połączyć z serwerem plików. Gdzie może leżeć błąd konfiguracyjny?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2018 przez Misiek Gaduła (4,560 p.)
wybrane 8 listopada 2018 przez hiper007

Najlepsza
a sprawdzałeś ping między windowsem a ubuntu czy idzie ?

jeśli nie to musisz zmienić tryb pracy karty sieciowej w maszynie wirtualnej w virtualbox
1
komentarz 1 listopada 2018 przez adrian17 Mędrzec (186,160 p.)

jeśli nie to musisz zmienić tryb pracy karty sieciowej w maszynie wirtualnej w virtualbox

(IIRC żeby wirtualka była w tej samej sieci lokalnej, trzeba ustawić tryb bridged)

komentarz 5 listopada 2018 przez hiper007 Stary wyjadacz (10,860 p.)

@Misiek,

Na karcie sieciowej do której mam podłączony kabel sieciowy mam ustawione uzyskaj automatycznie adres IP. W wirtualnej maszynie mam ustawione Mostkowana karta sieciowa. Włączam Linux serwer wpisuje komendę ifconfig. I co?? W miejscu gdzie mam mieć adres IP mam pusto... 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub 0 Stary wyjadacz (12,750 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 767 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

64,233 zapytań

110,623 odpowiedzi

231,914 komentarzy

46,972 pasjonatów

Przeglądających: 238
Pasjonatów: 15 Gości: 223

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...