• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z bootowaniem systemu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
133 wizyt
pytanie zadane 31 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cholewka Początkujący (420 p.)
Dzień dobry. Mam laptopa firmy Toshiba, któremu nie działa klawiatura. To znaczy, działa tylko niektóre litery, np. c, o, b, t, ale nie o tym. Nie mogę odpalić BIOSu w GRUBie, no bo klawiatura przecież nie działa, co najgorsze ta na USB również przestała działać odkąd odpalił się GRUB. Jestem w kropce i nie mam jak włączyć jakiegokolwiek systemu! Mam płytę recovery z Windowsem 7, w którym działa klawiatura na USB, z którego to mógłbym zbootowac system, ale nie wiem jak ja włączyć, zboltowac, mam ja w napędzie. Proszę o pilna pomoc!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2018 przez niezalogowany
wybrane 2 grudnia 2018 przez Cholewka
 
Najlepsza
Jakie masz jeszcze złącza w komputerze? Poszukaj, może one działają i podłączysz przez nie klawiaturę. Jeśli ta Toshiba nie jest nowa może być nawet port PS/2.

Jeśli to GRUB blokuje usb, powinieneś móc wejść w ustawienia BIOS'u (jeśli nie pokazuje Ci się jak, to spróbuj wcisnąć DEL i przytrzymać klawisz zasilania) i zmienić kolejność bootowania, by pierw odpaliła się płyta z Windows'em. Jeśli jakimś cudem i w BIOS'ie GRUB blokuje usb, będziesz potrzebował innego komputera. Jeśli nie posiadasz, to od kogoś pożycz. Z tego zepsutego musisz wtedy wyjąć dysk z GRUB'em. Włóż go do innego komputera, odpal system z działającego dysku z tego komputera, przekopiuj dane, sformatuj  zepsuty dysk, przełóż go do komputera i włóż płytę z Windows'em.

Życzę powodzenia! Jeśli coś to pisz.
komentarz 2 grudnia 2018 przez Cholewka Początkujący (420 p.)
Dziękuje, pomogło!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 142 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 82 wizyt
pytanie zadane 24 lutego w Sprzęt komputerowy przez Kubixon._ Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 7,306 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...