• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z bootowaniem systemu

+1 głos
79 wizyt
pytanie zadane 31 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cholewka Początkujący (330 p.)
Dzień dobry. Mam laptopa firmy Toshiba, któremu nie działa klawiatura. To znaczy, działa tylko niektóre litery, np. c, o, b, t, ale nie o tym. Nie mogę odpalić BIOSu w GRUBie, no bo klawiatura przecież nie działa, co najgorsze ta na USB również przestała działać odkąd odpalił się GRUB. Jestem w kropce i nie mam jak włączyć jakiegokolwiek systemu! Mam płytę recovery z Windowsem 7, w którym działa klawiatura na USB, z którego to mógłbym zbootowac system, ale nie wiem jak ja włączyć, zboltowac, mam ja w napędzie. Proszę o pilna pomoc!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2018 przez niezalogowany
wybrane 2 grudnia 2018 przez Cholewka

Najlepsza
Jakie masz jeszcze złącza w komputerze? Poszukaj, może one działają i podłączysz przez nie klawiaturę. Jeśli ta Toshiba nie jest nowa może być nawet port PS/2.

Jeśli to GRUB blokuje usb, powinieneś móc wejść w ustawienia BIOS'u (jeśli nie pokazuje Ci się jak, to spróbuj wcisnąć DEL i przytrzymać klawisz zasilania) i zmienić kolejność bootowania, by pierw odpaliła się płyta z Windows'em. Jeśli jakimś cudem i w BIOS'ie GRUB blokuje usb, będziesz potrzebował innego komputera. Jeśli nie posiadasz, to od kogoś pożycz. Z tego zepsutego musisz wtedy wyjąć dysk z GRUB'em. Włóż go do innego komputera, odpal system z działającego dysku z tego komputera, przekopiuj dane, sformatuj  zepsuty dysk, przełóż go do komputera i włóż płytę z Windows'em.

Życzę powodzenia! Jeśli coś to pisz.
komentarz 2 grudnia 2018 przez Cholewka Początkujący (330 p.)
Dziękuje, pomogło!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,716 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,797 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 48 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Patryk01 Obywatel (1,030 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,984 zapytań

113,890 odpowiedzi

241,330 komentarzy

46,940 pasjonatów

Przeglądających: 238
Pasjonatów: 9 Gości: 229

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...