• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sneakernet - sieć piesza

0 głosów
54 wizyt
pytanie zadane 30 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kompowiec2 Mądrala (5,800 p.)

Na wszelki wypadek odsyłam do wikipedii gdyby ktoś nie znał.

Jestem słaby z matematyki dlatego prosiłbym o wyjaśnienie jak obliczyć z jaką przepustowością można wysłać dane tym, dość nieoczywistym sposobem - przyda się to do obliczenia tego, kiedy warto wysłać komuś coś szybciej pocztą niż standadową siecią. Najbliżej odpowiedzi natrafiłem w sieci na wzór tzw. prędkości średniej, ale nie jestem pewien czy chamska konwersja km/h będzie odpowiednikiem KB/s. A może MB/s?

W ang. wiki:
For example: Alice requests Bob to send her a DVD (4.7 GB) worth of information. Over the Internet, the latency for the file request may be milliseconds—Alice starts receiving the information nearly immediately—but at a modest broadbanddownload speed of 50 kB/s it may take up to a day to complete the transfer. On the other hand, Bob could burn a DVD and deliver it to Alice in an hour. The latency was an hour, but the throughput of the transfer is roughly equal to a transfer rate of 1305 kB/s.

Wiadomo z tego że 4.7 GB danych zostało wysłanych w godzinę albo w 1305 kB/s, jak to drugie zostało obliczone?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Offtop przez DragonCoder Pasjonat (18,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Stiv1337 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KacperStachula Nowicjusz (190 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

61,378 zapytań

107,319 odpowiedzi

223,524 komentarzy

33,122 pasjonatów

Przeglądających: 350
Pasjonatów: 12 Gości: 338

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...