• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

technik informatyk-problem w szkole

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,620 wizyt
pytanie zadane 30 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
witam mam taki problem a mianowicie poszedlem do technikum informatycznego.. nauczyciele nie sa ogolem zli ale od przedniotow zawodowych trafili mi sie dwaj najgorsi w szkole.. lekcje zawodowe wygladaja tak ze nauczyciel puszcza pokaz slajdow i ma nas gdzies albo czyta definicje z wikipedii a jeden z nich nie potrafil zamienic liczby z dziesiatkowego na hexadecymalny wiedz poziom jest w oplakanym stanie... jesli chodz z zdanie to jakos sobie poradze z klasy do klasy ale chodzi mi o to ze jak wyjde z tej szkoly to zebym cos umial i przedewszystkim zdal zawodowy... zawsze interesowalem sie programowaniem wiedz z tym sobie poradze ale nigdy nie zaglebialem sie w hardware sieci itp... i tu moja prosba do was.. mogl by mi ktos podeslac linki czy opisac co powiniem umiec na koniec technikum gdzie mogl bym sie nauczyc wszystkiego na wlasna reke itp

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Współczuje takich "wspaniałych" belfrów.

Jeśli chodzi o zagadnienia poruszane na przedmiotach zawodowych to tutaj podstawą jest podstawa programowa.
Są też plany nauczania, np. takie. Tutaj masz trochę więcej napisane:)

Natomiast ja uważam, że najprościej kupić sobie podręcznik do danego przedmiotu. Tam jest wszystko, co powinieneś umieć do egzaminu. Niestety jakoś tych podręczników nie poraża, ale przynajmniej będziesz miał wszystko w jednym miejscu. I powtarzam - do egzaminu z EE.08 i EE.09. Jeśli chcesz się nauczyć coś więcej, to te podręczniki się do tego po prostu nie nadają. Tam są podstawy i tylko podstawy zagadnień z danych dziedzin informatyki.

Możesz też wyszukiwać informacje z internecie na dany temat i stąd się uczyć. A materiałów jest spoooro :)


 

komentarz 30 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dokładnie jak powiedział @shotkan (w tej kwestii jest to bardzo dobre źródło wiedzy :) Skup się na wymaganiach do tych egzaminów, ale warto uczyć się też dodatkowo z różnych kursów itp. Po pierwsze to polecam abyś wybrał sobie konkretny rodzaj apek, np. webowe, desktopy, mobilki itp. Wtedy dobierze się język i zacznij po prostu pisać apki od małych po większe, szukając kolejno różnych zagadnień w necie.
komentarz 30 października 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
rozumiem...wielkie dzieki
+1 głos
odpowiedź 30 października 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
ucz sie w domu, masz mase materiałów w internecie

Zawodowe wyglądają tak, że praktyka to po prostu instrukcja do wykonania, co prawda jest wymagane 75%... ale nabicie takiego wyniku wcale nie jest ciężkie, bo jak wspomniałem, to instrukcja do wykonania
a teoria... po prostu klep testy w internecie, troche poczytaj, pooglądaj filmy na ten temat na youtube

ogólnie technikum nie ma zbyt wysokiego poziomu, ze względu na dostosowywanie się poziomu egzaminów do uczniów, którzy przyszli "bo lubią grać w gry i chcą tylko zdać"
bardzo często z jednego przedmiotu rok w szkole, jest jak tydzień w domu... góra dwa tygodnie jak jesteś leniwy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,075 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,059 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 940 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w Egzaminy zawodowe przez Galit Początkujący (280 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...