• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programy tworzone w jezyku c++, i chęć posiadania go na stronie internetowej w htmlu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,140 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 w Inne języki przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Siema, mam pytanie jesli mam program napisany w c++, i chce go dodac, podpiac na strone w jezyku html, to jak to moge zrobic? Jak goscie np na matemaksie wrzucaja program an strnie internetowej do obliczen np funkcji?

 

2) Czy zeby miec program taki na stronie internetowej czy ona musi byc napisana akurat w c++ czy jak to wyglada.?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
wybrane 11 lipca 2015 przez Turqus
 
Najlepsza
Nie, program na tej stronie zapewne napisany jest za pomocą JavaScript - skrypty napisane w ten sposób wykonują się po stronie użytkownika. Zapewne w ten sposób wykonywane są obliczenia.

Ewentualnie mogą być też wykonywane na serwerze, w co wątpię, bo dane podajesz na bierząco, a uzyskanie wyników nie wymaga odświeżania strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat poczytaj na temat JavaScript - polecam na początek video pana Mirosława, później dobrym wprowadzeniem może być kurs na codecademy.com.

Pozdrawiam!
komentarz 11 lipca 2015 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
Czyli jak mam napisaną strone w htmlu, nie moge stworzonego programu w c++ podpiąć pod strone?
komentarz 11 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Raczej nie. Chyba, że program znajdowałby się na serwerze, a jakiś skrypt przesłał do niego dane i je z niego odebbrał. Łatwiej byłoby go przepisać za pomocą javaScript - jego składnia w dużej mierze przypomina C++, więc podstawy bardzo łatwo przyswoisz :)
+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2015 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)

Witaj,

Dałeś już "najlepsza odpowiedź" ale zapragnąłem dorzucic parę groszy do tematu:

Poczytaj można wykonywać pliki .exe z poziomu przegądarki:

http://cpp0x.pl/artykuly/?id=65

komentarz 11 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
No tak, o tym wiedziałem, ale ta biblioteka generuje źródło, a przesyłanie polecenia do programu wymagałoby odświeżania strony. Poza tym na podstawie jej outputu generowana jest strona, a Ty musiałbyś pobierac dane ze strony, więc wątpię, że gołym C++ mógłbyś to wykonać - kiedyś się w to bawiłem ;)
komentarz 11 lipca 2015 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

Okej potrzebuje, jeszcze wyjaśnienia jednego skryptu.

Mamy zdjęcie ze strony internetowej takiej skrzyni po zalogowaniu, skrypt pobiera jakie

rzeczy posiadamy w skrzyni w grze, i pokazuję na stronie, można przemieszczać te rzeczy na inne pola. I mi chodzi w jakim jezyku jest taka tu skrzynia stworzona jak ona jest połączona z grą za pomocą jakich języków i jak. Domyślam się pewnie, że działa tu PHP który pobiera info jakie rzeczy są gdzie w skrzyni, tylko jak taka skrzynia jest stworzona na internecie? :D


komentarz 11 lipca 2015 przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 364 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2015 w C i C++ przez KaczkaPain Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...