• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zwracanie char

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w C i C++ przez drewka Początkujący (250 p.)
zamknięte 29 października 2018 przez drewka

Witam

Mam funkcje która zamienia napis na morsa

 

std::string morsee(char znak)
{
	switch (znak)
	{
	case 'a': case 'A':
		return "._";
	case 'b': case 'B':
		return "_...";
//  itd
        }
}

 

tylko mam taki problem, że chciałbym zwracać zamiast stringa mieć char. Jak to można zrobić? Próbowałem i nie mogę do tego dojść

komentarz zamknięcia: zadanie wykonane
komentarz 29 października 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Masz tak zamiar klepać case dla każdej literki? NIe lepiej to stablicować i wybierać dany ciąg znaków dla litery. Najbardziej ogólnie std::map/std::unordered_map, nieco bardziej niskopoziomowo tablica.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W jaki sposób chciałbyś osiągnąć zwracanie 'char' jeśli symbol litery w alfabecie morse'a zawiera kilka 'char', czyli 'string'? W prosty sposób, jeśli miska ma pojemność litra, to nie wlejesz do niej 2 litrów wody..
komentarz 29 października 2018 przez drewka Początkujący (250 p.)
Mam zrobić klasę która "wypikuje" jakieś słowo w morsie. To jak inaczej mogę to zrobić? bo charem używam ifa i  rozróżniam kreskę od kropki i to "wypikuje", a w stringu?
1
komentarz 29 października 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
string to tablica char jesli chcesz odniesc sie do konkretnej litery w stringu to robisz to tak jak w tablicy
komentarz 29 października 2018 przez drewka Początkujący (250 p.)
rzeczywiście. Dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w C i C++ przez muzyk Użytkownik (860 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2021 w C i C++ przez kumuop Nowicjusz (160 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...