• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojej strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)

Cześć!

Niedawno skończyłem pisać swoją stronę internetową. Jest ona dość prosta. Mimo wszystko chciałbym prosić o ocenę strony. Wiem że to nie ideał i że sporo rzeczy jest do poprawy (np. informacje w sekcji "O mnie"), lecz co jakiś czas mam w planie poprawiać niektóre elementy na stronie i wprowadzać aktualizacje. Powiedzmy, że jest to wersja "alpha" strony. W sekcji portfolio nie ma na razie nic, ponieważ dopiero zacząłem pisać swoje projekty. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Z góry dziękuje za opinie! ;)

LINK: http://dawidpredecki.000webhostapp.com/

PS. Nie mam na razie pieniędzy, żeby opłacić hosting, dlatego strona jest na darmowym.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 28 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

PS. Nie mam na razie pieniędzy, żeby opłacić hosting, dlatego strona jest na darmowym.

a dlaczego w takim razie portfolio nie jest na GH pages?

Masz wtedy za free i do tego masz https więc możesz zrobić np. Service Workera i pokazać, że umiesz coś tam więcej z samego JS :)

Dlaczego one-page? Wiem, że to teraz mega modne, ale jako portfolio jeśli już w ogóle chcesz robic "webowe" to pokaż, że umiesz obsłużyć routing między podstronami, zrob to np. jako SPA albo z jakimś małym back-endem. Pokaż, że chcesz się jakoś wyróżnić na rynku :)

Dlaczego formularz nie ma żadnej walidacji i pozwala wysłać wiadomość z emailem "asadsfadsfdsdsa" ? To pierwsze na co bym patrzył, czy po za wyglądem myślisz też o jakieś logice i zachowaniu się strony...

Strona wizualnie jak na pierwszy projekt jest spoko, ale nie pisz o tych 11 latach bo to trochę zniechęca. Przyznam szczerze, że nie czytałem dokładnie posta na forum i wszedłem w stronę, tam widzę 11 lat... i .. "kurde... 11 lat i koleś robi takie proste stronki?" Dopiero gdy wczytałem się dokładniej na stronie i na forum to wyczytałem, że to pierwsza stronka do pokazania publicznie... pytanie tylko, czy rekruter też by tak dokładnie się wczytywał :) Pomiń te lata, nie prowokuj rekruterów do podświadomej opinii.

Dlaczego przesuwając się po stronie nie podświetla jakoś wizualnie w menu gdzie aktualnie jestem? Przez to sam nie wiem czy to w końcu one-page czy kliknięcie w menu mnie gdzieś przerzuci...

Piszesz, że umiesz html, css i js. Oki, w takim razie pierwsze strzały na ewentualną rekrutację:

  1. dlaczego strona produkcyjna, na hostingu nie jest zminifikowana? Kod dev dlaczego nie jest w repo GH?
  2. dlaczego pociągasz aż tyle czcionek, czy na pewno wszystkie używasz, ze wszystkimi font-weight???
  3. dlaczego w kodzie stosujesz <br/> zamiast ostylować to w css?
  4. dlaczego skoro znasz JS to w main.js jest samo jQuery?
  5. dlaczego nie stosujesz JS ES6+ z ewentualną transpilacją?

To tak na szybko :) Stronka jak na pierwszą generalnie spoko, moje uwagi to nie zarzuty a bardziej takie tematy na przyszłe projekty :)

Powodzenia!

komentarz 28 października 2018 przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
Dzięki wielkie! Solidna krytyka i teraz przynajmniej wiem co poprawić na tej stronie i czego trzymać się w przyszłych projektach ;)

Podobne pytania

+4 głosów
0 odpowiedzi 362 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Nasze projekty przez mgita Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2019 w HTML i CSS przez Jjjin Użytkownik (850 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...