• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GRUB nie widzi windowsa 8

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam posiadam 3 dyski twarde w swoim komputerze,1 dysk hdd a 2 pozostałe to ssd na których mam raida wykonanego.

Sprawa wygląda tak ze na początku był zainstalowany windows 8 na tym raidzie po czym postanowiłem zainstalować linuxa na ssd wszystko pięknie ale również zainstalowałem Grub 'a na dyslu gdzie znajduje sie linux po ponownym uruchomieniu komputera program rozruchowy grub nie widzi windowsa.

Co poszło nie tak? Na swoim drugim komputerze posiadam to samo ustawienie tylko nie mam raida i mysle ze to moze byc problemem.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.O kazdą informacje proszę się pytać bo nie wiem coo jest dla was przydatne .

Dodam jeszcze ze z poziomu linuxa po wpisaniu komendy w terminalu os-prober linux nie widzi windowsa

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Czy zrobiłeś wszystko tak jak w tym poradniku?

http://it.dth.pl/grub-naprawa-linux-nie-widzi-windows/
komentarz 28 października 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Owszem po wpisaniu komendy os-prober

Przeskakuje do nastepnego wiersza nie pokazując niczego

 

na komputerze gdzie wszystko gra pokazuje mi sie tam windows 7 więc coś jest nie tak.
komentarz 28 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)

A ponownie wydałeś to polecenie?

sudo update-grub

Nie masz tam jakiegoś FreeDOS do wyboru?

komentarz 28 października 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Z poziomu linuxa widac dysk z windowsem
komentarz 28 października 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)

@drive, tak 

komentarz 28 października 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Po wpisaniu tej komentu wyświetla mi sie initrd oraz linux nic więcej a powinien być jeszcze windows
komentarz 28 października 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)

@drive, gdzie tego freedos mam szukać?a dobra,chodzi o tego co mozna z plyty go odpalic?

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 636 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,351 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Przemonek Początkujący (380 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...