• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jest najlepszy cms do bloga

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
502 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Systemy CMS przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
zmienione kategorie 27 października 2018 przez Arkadiusz Waluk
Tworze teraz bloga ,który będzie zawierał artykuły . Teraz próbuje zrobić z cms django ,ale nie wiem do konca czy to dobry pomysł .

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 października 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Według mnie WordPress, jest najpopularniejszy i poradzi sobie z num każdy
komentarz 27 października 2018 przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
A jak to jest każdy mówi o cms django .jest jakaś róznica ?
4
komentarz 27 października 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
WordPress jest dużo prostszy, poza tym jest dedykowanym systemem blogowym. Wszystko jest do "wyklikania" a jak potrzebujesz czegoś więcej zawsze znajdziesz gotowy skrypt. Jest masa darmowych pluginów i motywów.

Django natomiast jest opart na Pythonie, to zestaw narzędzi i bibliotek które można szybko wdrożyć w celu tworzenia niestandardowych aplikacji internetowych.

Nie jestem ekspertem ale według mnie jeśli potrzebujesz bloga i nie masz dużego doświadczenia wybierz WordPress. Ostatecznie na jednym i drugim możesz osiągnąć ten sam efekt, kwestia tylko poświęconego czasu i późniejszej wydajności :)
komentarz 27 października 2018 przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
dziękuję za informacje
+1 głos
odpowiedź 28 października 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Z tego co mi wiadomo to Django nie uruchomi misz na serwerze spache który jest jednym z najpopularniejszych typów serwerów. Ja polecam ci Wordpress z kilku powodów. Po pierwsze bardzo popularny, rozwijany CMS , dedykowany blogerom ale i nie tylko. Mnóstwo wtyczek i też spora społeczność. Został napisany w PHP i w pełni współpracuje z praktycznie każdym serwerem czy to darmowym czy nie.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
Na wordpressie zrobisz praktycznie wszystko co chcesz. Nawet jeżeli jakiś motyw Ci na coś nie pozwala to bez problemu możesz wszystko edytować w htmlu i robić szablon pod siebie. Sam html tutaj trudny nie jest bo w google znajdziesz gotowe komendy i instrukcje gdzie je pisać na prawie wszystko co chcesz. Do tego na 80% cokolwiek chcesz zrobić wordpress posiada odpowiednią wtyczkę no i (nie wiem jak jest z django), ale tutaj praktycznie nie masz problemu z tym, żeby strona była responsywna(bo większość motywów jest responsywna z automatu). Co jest bardzo dużym plusem. Ruch mobile zaczyna przeważać nad detskopowym.

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt
+3 głosów
28 odpowiedzi 33,083 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...