• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JAVA/ analiza danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
911 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Java przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Witajcie,

 

Intersują mnie bazy danych w połączeniu z JAVA, ale również analityka, dlatego chciałbym Was zapytać z czym najlepiej łączyć JAVA w analizie danych?

Jakie bazy danych do JAVA najlepiej?

Odnosnie analityki: czy stosuje się JAVE w korporacjach(bardziej ciagnie mnie do dużych firm, gdzie można awansować), czy raczej trzeba douczyć się Pythona?(w analizie danych)

Co polecacie dla takiej ścieżki? JAVA+SQL+Analityka

Edit: to naturalny "Zew Natury". Własnie powtarzam JAVA i oczy mi się zaświeciły jak zacząłem czytać o histogramach...że można coś wyszperać, znaleźc nietypowe rozwiązanie, zmienne...UPS skręca w prawo od 2011 roku;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Bardziej tutaj widze zastosowanie dla PYTHON +  Analityka, co do Javy zależy o jakiej analityce mówimy.

Generalnie np. Machine Learning to często właśnie Java/ lub C++/C ale ... jak mówie najlepiej w to wpasowuje się PYTHON.

Do analizy raczej lepiej sprawdzają się funkcyjne języki z czego Java niby od 8> w góre troszeczke zmienia się nam na tego typu to jednak jest to OBIEKTOWO CZYSTO JEZYK

Co do pracy z baza danych SQL, jako sam język spoko- ale tutaj zależy od rodzaju bazy i ogólnie projektów ale tutaj składnię nie znacząco się różnią

http://digg.com/2018/which-programming-language-is-best-for-data-analysis

ale generalnie raczej mało znane języki są powiązane z Analizą danych
komentarz 24 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Nie wiem jeszcze, czy interesuje mnie Uczenie Maszynowe, ponieważ jeszcze go nawet "nie dotknąłem". Dowiem się jak spróbuję. Może BI z BigData?

Ok, to odnośnie JAVA+rozwój Baz Danych?
1
komentarz 24 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

to sa cięzkie sprawy i kobyły ... to mało kto lubi, mało kto wstanie jest w tym wytrzymać długi czas- wiesz to jest naprawdę trudna rzecz, nie wiem jak długo programujesz, ile masz lat... ale to jest szmat czasu do nauczenia w latach żeby faktycznie dobrze tym operować i być specem

 

Dodatkowo jeśli chodzi o bazy danych to operowałbym o te :

  • PostgreSQL
  • Oracle Database

 

1
komentarz 24 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Scala jest funkcyjna, a co powiesz o R i Julia?
komentarz 24 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Czas i tak minie ;) Zobaczymy, czy mi się spodoba.

Ok, a PostgreSQL vs. Oracle w BI?
1
komentarz 24 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Oracle + Scala wtedy w BI  np.
+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jeśli chodzi o czystą analizę danych to środowisko R jest podobno bardzo dobre.
komentarz 24 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Tak słyszałem, że R oraz Python i gdzieś widziałem dane, że Python dogania R.

Chciałem sie dowiedzieć jak to wygląda z JAVA+BI?
1
komentarz 24 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jeśli chodzi o R i Python, to R jest czymś co jest ukierunkowane na jedną rzecz czyli eksploracja danych. Python jest narzędziem ogólnego przeznaczenia, można klepać od apek konsolowych po web aplikacje i pewnie jakieś systemy ERP.

Jeśli chodzi o to drugie, to niestety, moja wiedza jest jeszcze zbyt mała, abym mógł coś konkretnego powiedzieć (a nawet i ogólnie o tym nie mam pojęcia za bardzo).
+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
W dużych firmach warszawskich do analizy danych to korzysta się ze skryptów w Python albo z dedykowanych rozwiązań takich jak R lub SAS.

Jak byś chciał iść w klimaty big data to głównie wykorzystywanymi technologiami to scala z sparkiem i python.

Java do analizy się nie najlepiej nadaje. W dużych korporacjach pisze się w niej duże projekty np. telekomunikacyjne lub bankowe. Nie wiem jak wygląda rynek w innych częściach polski.
komentarz 25 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Czyli Scala oraz Python...

Swoją drogą, jeżeli duże projekty są pisane w JAVA, to wychodzi na to, że warto ją znać, nawet jak pójdzie się w kierunku BigData, ponieważ BigData analizuje przede wszystkim dla biznesu(jak na razie).

Tak nie do końca interesuje mnie polski rynek ;) 3500 zł vs. 3500 €  na start(lub więcej, ponieważ na zachodzie jest rynek, na wyższym poziomie rozwoju, więc inne umiejętności często decydują o dużo wyższej stawce dla "jegomościa"(4000-9000); za "klepanie kodu" wszyscy na start 3500-4000. W Polsce dadzą mi stawkę wg. poprawnej odpowiedzi na pytanie odnośnie klas abtrakcyjnych ;) To chyba nie mój świat ;)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,424 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Java przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w C i C++ przez maciej22 Nowicjusz (130 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...