• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie rozumiem polecenia do zadania.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
323 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w C i C++ przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Siemka,

Mam takie zadanie i pewien problem z jego rozwiązaniem. Nie chodzi mi o to byście za mnie zrobili robotę - absolutnie. Chodzi o samo wytłumaczenie co dokładnie ma robić program. Polecenie jest po angielsku i brzmi tak:

The values of two real variables A and B are given. Redistribute the values so that A and B have the smaller and the larger value respectively. Output the new values of the variables A and B.

Zadanie trzeba wykonać w języku C, ale to chyba nie ma znaczenia, bo nie proszę Was o rozwiązanie, tylko o wyjaśnienie polecenia.

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam smiley

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez niezalogowany
wybrane 24 października 2018 przez KamQiX
 
Najlepsza
Na wyjściu wypisz najpierw najmniejszą, a później większą.
komentarz 24 października 2018 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

Na pewno o to chodzi? Bo na końcu jest napisane: "Output the new values of the variables A and B.", czyli na końcu mają wyjść NOWE wartości zmiennych A i B. A tak jak ty mówisz to nie będą nowe wartości, tylko te same co na początku.

1
komentarz 24 października 2018 przez niezalogowany
Nowe wartości będzie można przypisać gdy A > B (wtedy możesz je zamienić).
komentarz 24 października 2018 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Aha, czyli trzeba sprawdzić czy A > B i jeśli tak to wypisywać wypisać normalnie w kolejność A, B. A jeśli B > A to przypisać wartość A do B i odwrotnie i też wypisać w kolejności A, B przy czym teraz A będzie miało wartość początkową B, a B wartość początkową A?

Dobrze rozumiem?
1
komentarz 24 października 2018 przez niezalogowany
Dla B > A nic bym nie robił. Zrób tak, żeby na wyjściu były liczby w kolejności rosnącej ;)
komentarz 24 października 2018 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Dobra, to tak zrobię. Jak dla mnie dziwnie jest to polecenie skonstruowane, ale może to ja się nie znam. Dzięki za pomoc!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2015 w PHP przez Ivan Maniak (60,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2020 w C i C++ przez Toszek Nowicjusz (150 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...