• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kierunek rozwoju obrać

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez takowiec Nowicjusz (120 p.)
Od jakiegoś czasu chciałbym zmienić i przyspieszyć swój rozwój zawodowy w branży IT. W firmie, w której pracuje wyczerpał się jakikolwiek rozwój. Na codzień mam doczynienia z bazami danymi Oracle, ale tak naprawdę wykorzystuje jeden schemat i obecnie bazuje na napisanych wcześniej zapytaniach. Niestety zero nowych rzeczy, a wiedza wyparowuje i spada na łeb na szyje:) Kolejny obszar to Active Directory, tam też bawiłem się polisami i ogólnymi uprawnieniami użytkowników. Dodatkowo zarządzam uprawnieniami dostępu do aplikacji itp. poprzez tzw. system zarządzania tożsamością. Mam jakieś doświadczenie w SAP - głównie znowu z uprawnieniami dla użytkowników.

Do niedawna po godzinach bawiłem się z tworzeniem stron internetowych, głównie opartych na WordPressie i Joomla. Tam wygląd i dodatki opierałem na bezpłatnych rozwiązaniach. Szablony do Joomla modyfikowałem sam lub poprzez licencjonowany program generujący szablon. A w Wordpressie szablon modyfikuje sam lub opierając się o frameworki. Cała otoczka postawienia strony, domena, hosting, kopie bezpieczeństwa nie jest mi obca.

W związku z tym, że cały mój rozwój zawodowy nie idzie w jednym kierunku od jakiegoś czasu chciałbym to zmienić. Jednak cały czas mam dylemat w jakim kierunku pójść patrząc na to przyszłościowo. Czy bardziej w kierunku administratora i tam się rozwijać czy bardziej w coś w rodzaju Front End bazując na WP czy Joomli czy jakiś język programowania?

Co byście proponowali? A może coś zupełnie innego? Niestety zasiedziałem się w firmie, a chciałbym zrobić dobry krok na przód? Wszystko co robię powyżej, lubię robić, sprawia mi to przyjemność. Pewnie stąd takie zasiedzenie w firmie. Czas to zmienić! Niestety nie jestem specjalistą w danym kierunku, tylko moja specjalizacja jest rozmyta.

Dzięki za jakiekolwiek porady.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 679 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 490 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luky Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...