• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw PC do 2000zł

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
edycja 22 lutego 2019 przez kubekzone

Witam,

Składam budżetowy zestaw PC za ok. 2000 zł na podzespołach używanych (CPU, MB, GPU, RAM, SSD, zasilacz). Przeznaczenie: obróbka zdjęć, sporadycznie do gier. Wstępnie tak to rozpisałem:

CPU: Intel Core i7 2600 (380 zł)

MB: MSI B75MA-P45 (210 zł)

GPU: MSI GTX 770 (410 zł)

RAM: 4 x 8GB GOODRAM DDR3 1600MHz CL10 (840 zł)

SSD: IRIDIUM PRO 120GB (140 zł)

Zasilacz: Be quiet! BQT L7-530W (130 zł)

 

Łącznie z przesyłkami coś koło 2100zł wychodzi.
 

Co sądzicie o tym procku? Troche już starością zalatuje no ale raczej nie znajdę niczego lepszego w tej cenie?

 

//edit 22.02.2019:

Raport z zakupów (w cene wliczone koszty przesyłki) :

Procesor: Intel Core i7 4790 (620 zł)

Karta: Gigabyte GTX 1060 (573 zł)

Płyta: Gigabyte GA-B85M-HD3 (176 zł)

RAM: 2x8GB GoodRam DDR3 1600 Mhz (330 zł)

SSD: IRDM Pro 120GB (120 zł)

Zasilacz: Be Quiet BQT L7-530W (114 zł)

 

Razem 1933 zł.

komentarz 24 października 2018 przez niezalogowany
Do 000? Nie zabrakło 2?
komentarz 24 października 2018 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
a zabrakło, ale już poprawione :D
komentarz 24 października 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@kubekzone,

A nie lepiej jakiś nowy zestaw z Ryzenem 3 1200 i używaną kartą grafiki? Jak wpadnie grosz można łatwo zmodernizować.

komentarz 24 października 2018 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
Przecież Ryzen 1200 w benchmarkach wypada gorzej niż i7 2600.
komentarz 24 października 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Przecież napisałem, że chodzi o zamiar modernizacji w bliskiej przyszłości jak wpadnie jakaś ekstra kasa. Z i7 2600 nic już konkretnego nie wyczarujesz, a AMD wymienisz tylko CPU na R7 1700 i sprzęt do obróbki jak znalazł.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez Poczprogramista123 Bywalec (2,900 p.)
Na twoim miejscu kupiłbym używke gtx1050 cenowo prawie to samo (ok.450zł)
komentarz 24 października 2018 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
dzięki, rozważę jak już będę przeszukiwać aukcje
0 głosów
odpowiedź 24 października 2018 przez marcingrychtol Obywatel (1,490 p.)
Uważaj, żebyś się nie wbił na minę. Standardowy motyw ze starymi częściami jest taki, że nagle ich ceny skaczą tak, aż przebijają ceny nowych.

Nie jest też ważne jak często będziesz grać, a w co. W pasjansa też można napieprzać 24/7 a wystarczy do tego Windows 95, za to Wiedźmina bez kombajna nawet nie odpalisz.

Niepotrzebnie 32GB RAM. Wyszło Ci z jakichś testów, że photoshop tyle zżera? Do grania starczy 8GB (jak już wspomniałem, zależy co), do photoshopa faktycznie bym się zastanowił nad 16GB. Masz dysk SSD, więc nawet jak system zacznie korzystać z pagefile to tak bardzo nie zwolni.

Płyta główna jest słaba, już lepiej kupić coś co ma chociaż chłodzenie sekcji zasilania i wsadzić procesor w wersji k. Jakieś dobre chłodzenie, np. Zalman Performa, trochę podkręcania i też jeszcze na tym nieźle uciągniesz.

Dysk 240GB Crucial CX300 kosztuje 170-180zł. Nie ma się co pchać w 120GB. Do tego większe dyski w tych przedziałach są po prostu szybsze.

Na twoim miejscu olałbym kartę graficzną i przeznaczył tę kasę na nowszy sprzęt. Jak będziesz mieć później trochę kasy to kartę graficzną zawsze można dołożyć. Ogólnie to doradziłbym Ci olać granie, bo to tylko strata cennego życia, ale co tam kto woli. Dodam, że przeskok wydajnościowy np. pomiędzy 3 i 7 serią i7 jest ogromny - niby nieduże różnice w cache i taktowaniu, ale moc obliczeniowa w testach mi wychodziła 3 razy większa (w przeliczeniu na jeden wątek). Do tego w tej samej cenie co dysk na sata kupisz dysk na M.2 a to już śmiga 4 razy szybciej niż 120GB SATA II. Wiem, że sam procek z 7 serii to 1500zł, ale piszę to już tak jako ciekawostka.
komentarz 24 października 2018 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)

za to Wiedźmina bez kombajna nawet nie odpalisz.

 Mój temat z przed roku: Zestaw PC do 1000zł

Wierz lub nie, ale na tym sprzęcie na najwyższych możliwych ustawieniach w grze + hairworks na full, Wiedźmin 3 śmiga bez zadyszek na 30-40 FPS'ach.

Crucialów z wiadomych sobie przyczyn nie wybieram :P

32GB ramu musi zostać, taki warunek znajomego, któremu składam PC.

Na co byś w takim razie radził wymienić płytę główną?

1
komentarz 24 października 2018 przez marcingrychtol Obywatel (1,490 p.)
To jest ogólnie temat rzeka ;)

Warto spojrzeć za jakimiś płytami, które mają chłodzony układ zasilania (radiatory na czarnych kostkach wokół procesora). Miałem do czynienia z dwoma podobnymi płytami głównymi MSI, gdzie ten sam procesor 3570k na jednej z fabrycznym chłodzeniem zasilania śmigał w 4,6GHz, a na drugiej z gołymi kostkami 4,1GHz. Powyżej można się było spodziewać bluescreena, tzn przez 8h roboty mogło być spokojnie, drugiego dnia wywalał się trzy razy w ciągu godziny. Doklejenie radiatorków na układ zasilania pomogło, ale i tak obniżyłem taktowanie, bo bezpieczeństwo pracy było najważniejsze. Niestety modeli tych MSI nie pamiętam, ale coś na Z77. W prywatnym komputerze mam też 3570k, ale na Asrock Z77 Extreme4, chodzi na 4,5GHz stabilnie. Nawet chłodzenie procesora (Zalman CNPS10X) ma w instrukcji podane, żeby wentylator przesunąć tak, aby część powietrza owiewała układ zasilania płyty głównej.

No i mam u siebie 4x USB 3.0 + gniazdo na wyprowadzenie USB 3.0 z przodu obudowy. To się przydaje. Dobry dysk zewnętrzny i już kopiujesz pliki >100MB/s zamiast 20-30MB/s.

Mam też chyba z 3 czy 4 złącza do wentylatorów na płycie głównej, więc mogę nimi sterować z UEFI. Jak siedzisz na necie komputer jest cichy, a jak puszczę jakiś render to robi przeciąg.

No i wyjście cyfrowe z karty muzycznej: wpinam je do wzmacniacza i mam dźwięk jakości jak trzeba. Kwestia, czy ktoś na to zwraca uwagę w ogóle - ja akurat zwracam.

To tak kilka rzeczy które może dawać płyta główna.

No i mimo wszystko ciągle mnie ciekawi do czego te 32GB ramu.
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2019 przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
Dodałem edit do pierwotnego postu. Za 1933zł udało się złożyć znacznie wydajniejszy niż zakładałem komputer (kosztem ilości pamięci RAM).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Theawilo Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,091 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...