• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy przyjmować się błędem na darmowym hostingu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
zamknięte 25 października 2018 przez WireNess

Pytanie będzie szybkie.

Jeżeli dany plik php działa nkrmalnie na localhoscie (XAMMP), natomiast na darmowym serwrrze już powoduje błędy to czy warto poświęcić czas na ten hostinfg?

Mam taką sytuację i kod jest 100% dobry.

​​​​​​Czy darmowe hostingi mogą powodować takie błędy? Przejmowac się nimi czy tworzyć na lokalnym i po wrzuceniu na płatny wszystko powinno działać?

 

​​​​​​Pozdrawiam

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
wybrane 24 października 2018 przez WireNess
 
Najlepsza
Skoro już zajmujesz się takimi rzeczami to zdaj sobie sprawę z tego, iż faktem jest, że pliki inaczej się zachowują na serwerze lokalnym a na hostingu, który jest w jakiś tam sposób skonfigurowany przez administratora. I powinno to być oczywiste. Projektując strony internetowe często mam sytuację, że klienci wykupują jakieś dziwne hostingi i strona zachowuje się nie tam w jakiś niespotykany sposób. To nie wina DARMOWEGO hostingu tylko HOSTINGU :) I wrzucając tam jakieś pliki musisz zaprogramować je tak, aby działały na danym hostingu. Osobiście korzystając z hostingu AZ.pl miałem pewien problem z plikami php i pomogła zmiana interpretera php na najnowszą. Domyślnie ustawiona była jakaś stara wersja.
komentarz 24 października 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Dlaczego wcześniej nie pomyślałem o wersji PHP..

Na localhost mam wersje 7.2.9 natomiast na hostingu 7.1.18. Zaaktualizuje i dam znać :D

komentarz 24 października 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Wrzuciłem stronę na jeszcze jeden hosting. Nie działa ani logowanie, ani rejestracja, ale wersja PHP 5.2.17 więc zaczynam wierzyć, że uda mi się naprawić problem!
komentarz 24 października 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Pomogło! Dzięki!
komentarz 24 października 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Mam tylko jeszcze jedno pytanie i jak możesz to postaraj się odpowiedzieć :)

Na hostingu z wersją PHP 7.1.19 plik nie działa, ale na hostingu z wersją PHP 7.1 już tak. Czy to nie powinno być na odwrót?

 

1
komentarz 24 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Tutaj już ciężko mi odpowiedzieć ;D nie zajmuje się zazwyczaj sprawami serwerowymi. To jest ten sam hosting ale ze zmienioną wersją? Wiem jedynie tyle, że nie zawsze jest podana pełna wersja jak np. 7.1.19 tylko zaokrąglona. Kolejna sprawa to zależy w jakim standardzie programujesz ;D może ten .19 coś tam zmienia w składni i Twoje skrypty już nie działają. Niestety to tylko takie przypuszczenia ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc musisz mi wybaczyć :D
+1 głos
odpowiedź 24 października 2018 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
edycja 24 października 2018 przez Tnifey
może konfiguracja PHP u Ciebie różni się od konfiguracji PHP na serwerze. przykładowo może nie być włączonego jakiegoś rozszerzenia na serwerze, które w xamppie jest włączone domyślnie :)

ale nie wiem tego bo nie mam szklanej kuli i nie wiem co to za błędy Ci wyskakują :)

jeśli to jest extension i da się go włączyć to warto się zainteresować bo to ci się może przydać podczas konfiguracji własnego serwera :)
komentarz 24 października 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Mam rozumieć, że szukać błędów w PHP.ini?
komentarz 24 października 2018 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
nie wiem tego, bo nie wiem co to za błędy. może to być związane z php.ini, może to być stara wersja php albo kwestia systemu operacyjnego

im lepiej opiszesz problem, tym lepszą otrzymasz odpowiedź :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w PHP przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...