• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Warto iść na studia?

VPS Starter Arubacloud
–2 głosów
666 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez seitoru Nowicjusz (140 p.)
Tak przeglądam sobie to forum ostatnio i lwia część z Was - użytkowników mówi, że studia informatyczne to marnowanie czasu i w większości to jedynie ekstra motywacja-zmuszenie się do tego, żeby coś osiągnąć. Jak pracodawcy na to patrzą? Przeglądałem sobie oferty pracy i poza wymaganiami stawianymi do objęcia danego stanowiska w danej firmie, najczęściej widnieje napis, żeby osoby bez wykształcenia wyższego nawet nie próbowały aplikować. On the other hand, czy wiedza zdobyta na takich studiach jest aż tak bezwartościowa?
I jakich studiów informatycznych trzeba unikać? Może są jakieś uczelnie, które są nad wyraz NIE polecane?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Temat wałkowany wielokrotnie. Są różne opinie, ponieważ ludzie na różnych uczelniach studiują i inaczej podchodzą do studiowania. Czyli nie dostaniesz jednoznacznej i dobrej dla siebie odpowiedzi czy iść czy nie.

Wg. mnie studia to po prostu wykwalifikowana szkoła. Co za tym idzie to uczelnia nie przygotuje Ciebie do zawodu. Może to jest jeden z powodów, przez który absolwenci mówią, że to było marnowanie czasu. Poza motywacją dostaniesz ogólniejszą i szerszą wiedzę.

Nie wiem jaka jest sytuacja na rynku. Jak sam zauważasz, że pojawia się wymóg wyższego wykształcenia to pewnie będzie się on pojawiać coraz częściej - ponieważ więcej osób chce pracować w IT.
+1 głos
odpowiedź 23 października 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Wiedza zdobyta na studiach jest wartościowa, poza tym są targi pracy, spotkania z firmami, tańsza komunikacja, poznanie nowych ludzi, itd. plusów możnaby dużo wymieniać.

Unikałbym na Twoim miejscu studiów informatycznych na jakichś malutkich prywatnych uczelniach na których jest 30 kierunków, jeśli uczelnia prywatna ma kilka kierunków to raczej ok. Jeśli z góry wiesz, że nie pójdziesz na magisterskie, tylko na 1. stopnia, to inżynier brzmi dużo lepiej niż licencjat; w przypadku jeśli podejmiesz magisterskie, to nie ma już tak dużego znaczenia jaką nazwę miał 1. stopień.

Tyle rad i opinii tak na szybko z głowy.
komentarz 23 października 2018 przez seitoru Nowicjusz (140 p.)
Super, dzięki bardzo za odpowiedź. Dokładnie takich informacji potrzebowałem!
0 głosów
odpowiedź 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
zadająć takie pytanie, dla Ciebie: nie nie warto...

Użyj lupki chociaż, 10000 pytań takich było- i to bez sensu są pomyśl przez chwilę. Chcesz się uczyć rozwijać idz, nie to nie idź. i tak  mozesz isc na studia i po prostu studiować i nic z tego nie miec, albo iść i faktycznie wynieść koniec końców zalezy to od Ciebie
1
komentarz 23 października 2018 przez niezalogowany
hehe, ale fajnie się nabija punkty przy takich :D lejesz wode a nuż się jakaś łapka w górę skapnie ;)
komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

hipokryta, popatrz na swoja wypowiedź i swój stek bzdur :) 

Jeżeli masz 35 lat, dobrą pracę, ale aby uzyskać awans powinno się mieć papierek (i chcesz awansu) - to warto iść na studia.

 Jeżeli masz dobrą pracę i nie musisz mieć papierka aby awansować (lub po prostu nie chcesz awansu bo Ci dobrze) to nie warto iść na studia.

dobry tok myślenia masz w takim razie, ale czego się spodziewać ... po fe-dv.  

komentarz 23 października 2018 przez seitoru Nowicjusz (140 p.)

@Wiciorny, Gdyby nie było 1000 takich pytań, nie byłoby tu działu Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca. Pytania mogły być, podobne bardziej lub mniej, ale ciężko znaleźć takie same, a nuż widelec znajdzie się ktoś, kto wcześniejszych postów nie przeglądał, a ma wiedzę, którą może podzielić się z pytającym, która pomoże nie tylko jemu, ale też wszystkim, którzy w przyszłości przejrzą ten post.

Dziękuję za odpowiedź, ale to, co przekazałeś, generalnie jest tak ogólnikowe jak i oczywiste ;)

1
komentarz 23 października 2018 przez niezalogowany

@Wiciorny - szydercza ironia to nie hipokryzja ;) nie zrozumiałeś mojego przekazu. Potwierdzam Twoje słowa. Mnie również takie wpisy irytują, z czego zaczynam sobie robić już dosłownie JAJA. Stek bzdur, czy nie stek bzdur... kogo to obchodzi, ważne że plusik poleci. Od dawna denerwują mnie tutaj takie pytania, ale skoro nie mogę z nimi wygrać... to się będę naśmiewał pisząc odpowiedzi i szukając granicy akceptowalnej głupoty w odpowiedziach.

komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
wiesz w czym jest problem? Że to głupie pytanie jest :D... sam dobrze o tym wiesz, nie rozumiem stanowisk ludzi którzy,  opierają swoją przyszłość o zdanie innych ... nie potrafią sami czegoś przemyśleć, no to tak jakby "my" mielibyśmy wiedzieć co jest dobre dla jednostki lepiej niż ona sama- kierować kimś, to jest straszne co się obecnie dzieje.

Wybacz w takim razie za atak. Źle zrozumiałem
komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
to po co pytasz o coś co jest "ogólnikowe i oczywiste" bo o to pytasz....
komentarz 23 października 2018 przez seitoru Nowicjusz (140 p.)

nie rozumiem stanowisk ludzi którzy,  opierają swoją przyszłość o zdanie innych 

A kto napisał że opieram przyszłość o zdanie innych? Zapytałem po prostu, jak mają się studia do zdobywania wiedzy i ewentualnie jakiego źródła unikać, wyraziłem swoją obawę w poście. Robisz z tego naprawdę niepotrzebną dyskusję, jakbyś nie mógł zignorować tego "głupiego pytania", jeżeli Ci się aż tak bardzo nie podoba, albo odpowiedzieć jak normalny użytkownik, czyli jest pytanie, jest odpowiedź, bez niepotrzebnego komentarza. J0ker mimo tego, że pytanie jest bardzo ogólnikowe i głupie, odpowiedział bez wciskania swoich poglądów na ten temat do posta - prosto, zwięźle, wyczerpał temat bo dokładnie takich informacji jakich udzielił, potrzebowałem. 

komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

to moja odpowiedź jest taka: zanim zadasz głupie pytanie, użyj tego 

<input type="text" name="q" value="" class="qa-search-field">

Wyszukiwarka nie boli. 

–1 głos
odpowiedź 23 października 2018 przez niezalogowany
Studia to marnowanie czasu dla kogoś, kto nie chce się uczyć tylko imprezować.

Jeżeli chcesz tylko imprezować to tak, nie warto iść na studia, aby zdobywać papierek.

Jeżeli chcesz się uczyć i czegoś NAUCZYĆ i wykorzystać studia w celu rozwoju siebie - to tak, warto iść na studia.

Jeżeli masz 35 lat, dobrą pracę, ale aby uzyskać awans powinno się mieć papierek (i chcesz awansu) - to warto iść na studia.

Jeżeli masz dobrą pracę i nie musisz mieć papierka aby awansować (lub po prostu nie chcesz awansu bo Ci dobrze) to nie warto iść na studia.

Tyle na temat.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 461 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 536 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...