• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język wybrać, aby nie musieć walczyć z wyświetleniem elementów?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
392 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Cześć!

Zwracam się z pytaniem do doświadczonych programistów. Moja przygoda z kodowaniem rozpoczęła się od front endu. Ale z czasem doszedłem do wniosku, że męczy mnie ciągła walka z prawidłowym wyświetlaniem elementów. Wolałbym bardziej skupić się na logice działania programów. Co polecacie?

Czy tworzenie aplikacji mobilnych też wiąże się z taką samą walką jak w przypadku kodowania stron internetowych?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 października 2018 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
W takiej sytuacji backend, np. node.js, php czy .net core
0 głosów
odpowiedź 23 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Proponowałbym backend, do tego możesz wybrać większość języków. C#, Java, Python, Ruby, PHP, Node.js...
–1 głos
odpowiedź 23 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W aplikacjach mobilnych też masz layout, ale nie wiem co masz na myśli mówiąc "walka". Z widokami nie masz styczności w back endzie, sztucznej inteligencji, embedded itp
–2 głosów
odpowiedź 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
edycja 23 października 2018 przez Wiciorny
PHP w takim razie, ew. node.js developer, ale tutaj też walka bedzie z elementami czasem- jednak nawet w pracy jako Java Developer, czy podobnej przychodzi czas na to ze projekt czegos wymaga i z tym trzeba walczyc

 

Jesli chodzi o nie webowe bezposrednio  języki to jest juz tego więcej. Mobilne niestety tez tego wymagac beda, kazde te w ktorym jestes TWORCA... tak ?

Do mobilinych polecam obecnie juz nie Jave. ale Kotlin jesli mowa o androidzie, jesli IOS no to C#
komentarz 23 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Od kiedy c# na ios? Ewentualnie możnaby w xamarinie ale po co? Ios jeśli natywnie to Swift
komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
od wielu lat...
komentarz 23 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Źródło?
komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
edycja 24 października 2018 przez HaKIM

Jestes glupi czy tak tylko udajesz? To tak jakbys zapytał, od kiedy JAVA na androida? Bo teraz już piszemy w Kotlinie, albo po co Jvaa do REST API skoro mamy juz micro-serwisy.

Zwróć uwagę, że zanim swift stał się popylarny zazwyczaj w C# pisało się pod IOS  i sam sobie odpowiedziałeś Xamarian

Edit: Proszę nie używać takich zwrotów!

komentarz 23 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

@Wiciorny Wychodzi na to że jestem głupi myśląc że oficjalna dokumentacja Apple mówi prawdę o programowaniu na iOS- https://developer.apple.com/library/archive/documentation/Cocoa/Conceptual/ProgrammingWithObjectiveC/Introduction/Introduction.html
 

Dobrze że potrafisz prowadzić kulturalną dyskusję :)

1
komentarz 23 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Zanim Apple wypuściło Swifta, do developmentu na iOS używało się (i nadal czasami używa o ile wiem) Obj-C.

A co do słuszności twierdzenia o C# na iOS... Jest technologia Xamarin, ale nawet JS ma React Native. Nazywanie technologii M$ natywną na sprzęt Jabułka mija się z prawdą jak twierdzenie "uczciwy polityk"
komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@KubenQPL, Nie myśląc jak już, tylko pisząć " od kiedy ...C# na IOS ",   jak coś piszsesz pisz precyzyjnie- bo nie jest prawdą, że C# nie stosuje się na IOS :) a ja podaje tylko przykłady a nie napisał że to jedyna opcja i tak trzeba 

komentarz 23 października 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Nie wyciągaj moich wypowiedzi z kontekstu, wyraźnie napisałem że można w C# w xamarinie.

Od kiedy c# na ios? Ewentualnie możnaby w xamarinie ale po co? Ios jeśli natywnie to Swift

A ty dalej wypowiadasz się tak jakby C# był natywnym językiem do programowania.

Ty jestes głupi czy udajesz?  To tak jakbys zapytał, od kiedy JAVA na androida? Bo teraz już piszemy w Kotlinie, albo po co Jvaa do REST API skoro mamy juz micro-serwisy. 

Zwróć uwagę, że zanim swift stał się popylarny zazwyczaj w C# pisało się pod IOS  i sam sobie odpowiedziałeś Xamarian

 Xamarin nigdy nie był domyślnym wyborem do programowania aplikacji na iOS. 

Wypowiadasz się na tym forum jakbyś pozjadal wszystkie umysły, nie potrafisz się przyznać do swojego błędu i wyrażasz się z brakiem kultury. Ja już zakończyłem swoją wypowiedź w tym temacie.

komentarz 23 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
a użyłem słowa natywny, nie ? Czytanie ze zrozumieniem jest trudne dla Ciebie widzę.

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...