• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca informatyk

Object Storage Arubacloud
–7 głosów
508 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Offtop przez Messico Nowicjusz (150 p.)
Witam, chcialbym pracowac jako informatyk i zarabiac docelowo 4 badz 5 tys netto

Pytanie brzmi w jakich dziedzinach informatyki nalezy szukac pracy.

Oraz pomoc w znalezieniu kursow w Krk pomagajacych zdobyc kwalifikacje do zarabiania w/w kwot .

Cos o sobie mialem kontakt z programowaniem i raczej zle mi to szlo,  moze dlatego ze takich mialem wykladowcow na uczelni kiedy studiowalem.  Ale szczerze raczej watpie ze jestem stanie sie tego nauczyc nie w zbyt dlugim czasie.  Interesuje mnie praca rodzaju administratora / analityka .

Prosze o pomoc w znalezieniu dla sb dziedziny ktora nie bd zbyt dluga i trudna do nauczenia tak jak programowanie.

Wiem ze prosze o cos ciezkiego ale licze , że ktos poswieci swoj czas na u kieronkowaniu mnie i zeznajomeniu w rynku pracy informatyka ktory chce docelowo starac sie zarabiac 4 badz 5 tys na reke
5
komentarz 22 października 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

w jakich dziedzinach informatyki nalezy szukac pracy

  Interesuje mnie praca rodzaju administratora / analityka

Sam sobie odpowiedziałeś.

zbyt dluga i trudna do nauczenia

tak to każdy by chciał... zarobić a się nie narobić :D

4
komentarz 22 października 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
To jest trolling i prowokacja.
komentarz 23 października 2018 przez niezalogowany
no ale dzięki takiemu trollingowi można sobie punkty nabić :)

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja Ci dam jedną radę... może kontrowersyjna ale jest to moja subiektywna opinia - jeśli już na starcie chcesz iść po najniższej linii oporu szukając "dziedziny" gdzie jest najmniej nauki to odpuść sobie w ogóle IT. Tutaj nauka jest cały czas i bez tego szybko wylecisz z rynku. To jest właśnie piękno tej branży ale i przekleństwo, jeśli ktoś nie jest pasjonatem tego co robi.

Ja też do niedawna gro czasu siedziałem w JS/Agular/node, aż przyszło mi porobić trochę endpointów w Javie i nie widzę żadnego problemu w tym, aby się Javy po prostu douczyć, takie życie w IT.

I tak jest w każdej działce, nie tylko programowanie... w systemach, administracji, analityce też ciągle jest rozwój.
+2 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Witam, chcialbym pracowac jako informatyk i zarabiac docelowo 4 badz 5 tys netto

Nie nie, do pracy w IT musisz przyjść z pasją. Oczywiście nikt nie każe pracować za pasję czy jak to się mówi "dla idei", ale jeśli pieniądze są Twoim głównym czynnikiem zainteresowania, a tak to Cię to IT nie obchodzi to możesz już iść.

Pytanie brzmi w jakich dziedzinach informatyki nalezy szukac pracy.

W tej, którą jesteś zainteresowany. Jeśli nie widzisz dla siebie zainteresowania w żadnej dziedzinie to nie szukaj pracy w IT.

Oraz pomoc w znalezieniu kursow w Krk pomagajacych zdobyc kwalifikacje do zarabiania w/w kwot . 

Najpierw się naucz tego co Cię interesuje, później myśl o kwotach.

Cos o sobie mialem kontakt z programowaniem i raczej zle mi to szlo,  moze dlatego ze takich mialem wykladowcow na uczelni kiedy studiowalem. 

Wykładowcy mało do tego mają. Mogą co najwyżej zarazić pasją, pomóc w nauce bądź zniechęcić do nauki, ale tak poza tym musisz uczyć się samemu, żadna szkoła za Ciebie tego nie zrobi. 

Ale szczerze raczej watpie ze jestem stanie sie tego nauczyc nie w zbyt dlugim czasie.

Ciężko powiedzieć, zobaczysz w trakcie nauki. Jeśli zajmie długo to zajmie długo, no trudno, nie ma tak że od razu będziesz wszystko umiał i zarabiał miliony.

 Interesuje mnie praca rodzaju administratora / analityka .

To ucz się w tym kierunku.

Prosze o pomoc w znalezieniu dla sb dziedziny ktora nie bd zbyt dluga i trudna do nauczenia tak jak programowanie.

Przecież napisałeś co Cię interesuje to tego się ucz. Nie ma "zbyt długiej i trudnej". Wszystko czego nie umiemy wydaje się trudne, im bardziej się to umie już jest łatwiej. Poza tym to nie wyścigi na czas.

Wiem ze prosze o cos ciezkiego ale licze , że ktos poswieci swoj czas na u kieronkowaniu mnie i zeznajomeniu w rynku pracy informatyka ktory chce docelowo starac sie zarabiac 4 badz 5 tys na reke

Mam nadzieję że ukierunkowałem. Dopóki nie zaczniesz się tym interesować, a widzieć tylko pieniądze (czyli musisz podejść od drugiej strony: nie zastanawiać się ile zarobisz, a jakie to jest fajne i przyjemne) nie masz po co wchodzić w IT. Może będzie to dla Ciebie niezbyt przyjemne i nawet pewnie mnie nie posłuchasz, ale taka jest prawda.

komentarz 23 października 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie nie, do pracy w IT musisz przyjść z pasją.

Niestety nie zgadzam się z Tobą. Fajnie się pracuje w zespole z pasjonatami. Realia jednak są inne. Praca to praca, trzeba po prostu nadążać. Nie róbmy z bycia programistą nie wiadomo czego.

komentarz 23 października 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Realia są takie że w IT trzeba się ciągle rozwijać. Często również poza pracą, bo w samej pracy wszystkiego zrobić w stanie nie jesteś. Jeśli ktoś tego nie czuje to nie wierzę, że będzie mu się chciało X lat w tym ciągle siedzieć i zgłębiać temat. Bez pasji można iść na kasjera albo na budowę. Po prostu idziesz, przerzucasz te towary albo kopiesz tą łopatą i jest, nie ma w tym wielkiej filozofii. I tu absolutnie nie chcę nikogo urazić, każda praca jest ważna i w jakiś sposób wymagająca. Jednak nie wierzę, że ktoś w IT się utrzyma i będzie w to szedł bez pasji i jakiegoś przynajmniej polubienia tej dziedziny. Może i do tej pracy przyjdzie, ale zakładam że finalnie albo sam wypadnie albo ktoś mu pomoże wypaść jak nie będzie tzw. "janusz-softem" i zobaczy, że ten pracownik nic ze sobą nie robi ;)

Szanuję Twoje zdanie, każdy może mieć inne, ja również się z Tobą nie do końca zgadzam. Trochę jak najbardziej, realia często są inne, ale na dłuższą metę to nie ma sensu. Nie robię z bycia programistą nie wiadomo czego. Takiej samej pasji potrzeba do większości zawodów, które wymagają czegoś więcej niż to przykładowe sprzątanie czy kasowanie. W innym wypadku to będzie męczenie siebie i innych, czyli na dłuższą metę praca taka nie będzie miała wg mnie sensu.
komentarz 23 października 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

W takim razie zazdroszczę Ci, bo poznałaś branżę IT od tej lepszej strony. wink

+2 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez niezalogowany

[...] w jakich dziedzinach [...] nalezy szukac pracy [...] (aby) docelowo starac sie zarabiac 4 badz 5 tys na reke

Już odpowiadam:

Głównie przekierowałbym Cię na budowlankę, ślusarstwo, spawanie. Tam jak raz się nauczysz spawać konkretny rodzaj rur, konstrukcji to nie musisz się już dalej uczyć.

Informatykę odradzam zdecydowanie. Będziesz się męczył... bo o nie siedzenie przed kompem tylko po to aby sobie patrzeć w monitor... To ciężka praca, w której 8 godzin w pracy mózg musi być na najwyższych obrotach (tzn. trzeba myśleć, analizować, wymyślać, szukać problemów później je rozwiązywać itp.).

Odradzam informatykę.

0 głosów
odpowiedź 23 października 2018 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Skoro programowanie Ci nie idzie to może zajmij się bardziej "fizyczną" częścią informatyki tzn. serwisant sprzętu (niekoniecznie komputery tylko np.duże urządzenia do drukowania lub systemy fiskalne) albo monter/konfigurator sieci komputerowych (montaż + konfiguracja sieci w firmie/bloku/domku).

Na początku pewnie nie będzie z tego 4-5 tys. na rękę, ale może ta część informatyki będzie Ci odpowiadała. Jeśli to będzie właściwy kierunek i będziesz w tym dobry to po kilkunastu/kilkudziesięciu miesiącach dojdziesz to interesujących Cię kwot.
0 głosów
odpowiedź 23 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
W IT uczysz się całe życie, technologia brnie do przodu i nie ma możliwości pracy w tej branży bez porządnej nauki. Wiadomo, że jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej. Ja osobiście pracuję już jako programista i nadal zdaję sobie sprawę jak wiele jeszcze jest przede mną. NIE MA LEKKO! :D Trzeba to kochać i trzeba tym żyć :) trzeba lubić swoją pracę a 4-5 tysięcy przyjdzie po czasie. A "dziedzine" znajdź  sobie sam. W branży IT zawsze są wysokie zarobki, a są one proporcjonalne do posiadanej wiedzy.
–1 głos
odpowiedź 22 października 2018 przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
Python- łatwy i możesz zatosować do analityki.

Powodzenia

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 2,191 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Offtop przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 149 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 367 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...