• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

studia IT czy kurs on line

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,100 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sabina Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Zastanawiam się czy iść na studia informatyczne czy raczej poszukac jakichś kursów on line? Czytałam, że na studiach w polsce jest dużo toerii a brakuje praktycznego podejścia. no chyba, ze coś sie zmieniło ostatnimi czasy?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

Aby umieć programować i być w tym dobry potrzebujesz samemu, bez przymusu pracować i uczyć się. Czytać dokumentację, nie zniechęcać się gdy pojawiają się problemy i zastój i wiele wiele innych. Dobrze by było gdybyś  lubił to zajęcie, aby się nie męczyć, w pracy spędzisz przecież większość dorosłego życia. Studia są znacznie przereklamowane, często to poprostu matematyka w konsoli. Radziłbym douczać się w domu i równolegle pójść na pierwszy rok. Zobacz czy Twoja konkretna uczelnia naucza z sensem. Jeżeli stwierdzisz, że nie, poprostu zrezygnuj i zabierz się za kursy i dalszą naukę we własnym zakresie. Bez wyrzutów sumienia i patrzenia w tył bo może "dla papierka warto". Nie. Naprawdę  marnowanie 5 lat dla kartki papieru , której wartość w oczach pracodawcy czy klientajest wątpliwa, nie jest dobrą inwestycją Twojego czasu. Z drugiej strony nie ma co skreślać uczelni nigdy na niej nie będąc. Spróbuj, zobacz i podejmij samodzielną decyzję.

Polecam obejrzeć ten film

Jakkolwiek się Twoja ścieżka potoczy, powodzenia smiley

0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Takie pytania pojawiają się tak często, że chyba połowa całego kontentu na tym forum to odpowiedzi na nie :D. Wpisz hasło "studia" w wyszukiwarke. Nie ma za co :P

Z ciekawych wypowiedzi o studiach z dzisiaj np:

https://forum.pasja-informatyki.pl/374048/programowanie-mi-nie-wychodzi#a387951
0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Zależy ... ani jedno ani drugie może Ci nic nie dać, albo po prostu nic Ci nie da jak sam nie bedziesz pracował.

Programowanie i bycie programistą to swoją drogą ciężka "praca i nauka na własną rękę", bo programy akademickie uczą OGÓLNEJ informatyki, na pewno Cię rozwiną, pomogą -  nauczą pracy, myślenia itd. bo jednak to swoje uczy.

Kursy, zalezy jakie- ale sam kurs to zbyt mały czas żeby się czegoś nauczyć faktycznie na dobre-  programowanie wymaga czasu naprawdę to nie jest miesiąc, dwa... :) i lub jeden kurs. online tym bardziej. Bo rozumiem chyba w tym celu ?

Bo jeśli 'bycie INFORMATYKIEM' to nawet nie wiem, czy jest taki kurs, a jak juz to STUDIA tak są w tym kierunku żeby byc "ogólnym człowiekiem w IT, wiedzieć trochę tego trochę tego, potem prezycować się czy to np. w strone sieci, administracji, nauczania w szkole, różnych innych rzeczy' - grafiki.
komentarz 21 października 2018 przez sabina Nowicjusz (120 p.)
a jak jest z teorią na studiach stacjonarnych? czytam dużo teraz o tym i ciągle mam obawy po tym co czytam, że za malo proaktyki jest, ze za starzy profesorowie, ze uczelnia nie nadąrza za rozwojem technologii. mysle o studiach na agh w krakowie albo w warszawie na czymś, jeszcze nie wiem na czyum. ,mieszkam po srodku :D
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez yupy Nowicjusz (230 p.)

Nie odpowiadam jako programista, bo nim nie jestem, raczej jako ambitny człowiek na starcie.

Ja bym rozważył jednak studia jak Cię to interesuje[IT]. Ostatnio rzuciłem okiem na pracuj.pl, zaledwie kilka ogłoszeń i prawie wszędzie chcieli studia(patrzyłem głównie na juniorskie stanowiska-ciekawość jakie wymagania).

Nie wiem jak wyglądają takie studia, ale myślę, że czegoś tam się zawsze nauczysz, na pewno warto pracować w domu, niezależnie od dziedziny, czy to IT czy ekonomia, studentów jest wielu, Ty chcesz zarabiać dużo i mieć fajną pracę, karierę, życie, samochód czy coś tam. Musisz się wyróżnić. Innej drogi nie widzę, chociaż pewno są :D Poszukaj plusów i minusów, znajomości - ludzie o podobnych zainteresowaniach, zawsze  można zrobić wspólny projekt, wymyślić razem po pijaku drugiego fejsa, włamać się do północnokoreańskiego neta i uświadomić ludzi, że nie wygrali w 2002 MŚ w piłkę, itp.:D No i motywacja, ucząc się/dyskutując z kimś innym o podobnym celu.

Pozdrawiam
 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 408 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 513 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,166 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...