• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temat pracy inżynierskiej - Silniki do tworzenia gier, nowe technologie ??

Object Storage Arubacloud
0 głosów
467 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Inne języki przez Thanvis Nowicjusz (180 p.)

Witam, jestem na ostatnim semestrze studiów inżynierskich (kierunek informatyka oczywiście).

Nadszedł czas wyboru tematu pracy inżynierskiej i miałbym w związku z tym pytanie.

Wpadliśmy z kolegą na pomysł by zrobić te prace w grupie (gdyż jest to możliwe), chcielibyśmy zrobić coś dotyczącego gier, nie mieliśmy z tym za bardzo styczności wcześniej, ale mamy czas do 28lutego więc myślę ze jesteśmy w stanie to ogarnąć, problem leży w czymś innym a mianowicie w temacie. 

Myśleliśmy po prostu o zrobieniu gry np w Unity ale nasz promotor powiedział ze samo zrobienie gry może być średnie, bo nic nowego nie pokazuje. 

Twierdzi, że dobrze było by zastosować jakaś nową technologie, bądź podejść do tematu na zasadzie jakiś porównań, opisów które pokażą coś na dany temat, w stylu ,,Porównanie środowisk Unity i Unreal Engine na podstawie implementacji gier.." gdzie by się zrobiło 2 mniejsze gry i porównało te środowiska.

Jest to jakaś opcja aczkolwiek wolelibyśmy skupić się na jednym temacie i tutaj moje ważne pytanie:

Czy znacie może jakieś nowe środowisko do tworzenia gier? Bądź po prostu jakieś innowacyjne podejście do tworzenia gier, generalnie chodzi o to by było to coś w miarę świeżego, co nadawało by się na temat (a nie coś co jest już mocno popularne). Nie musi być to coś mega przyszłościowego, myślę ze bardziej chodzi o pokazanie tutaj jakiś nowych, mało znanych sposobów, podejść, zastosowań. Znaleźliśmy coś takiego jak środowisko Panda 2, wydaje się to być dość świeże i ciekawe niestety licencja kosztuje 50$ co jest pewnym problemem dla nas.

Oczywiście jeśli ma ktoś jakiś inny pomysł na temat pracy związany własnie z grami, tworzeniem ich itd to również chętnie go usłyszymy.

Dodam, że nie oczekuje podania gotowego tematu, bardziej waszej opinii na ten temat, pomocy, albo podaniu własnie tych nowych rozwiązań bo sam nie mogę nic ciekawego znaleźć. 

Będziemy wdzięczni za pomoc ;)

Pozdrawiam

 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
komentarz 21 października 2018 przez Thanvis Nowicjusz (180 p.)
Dzięki za odpowiedz, wiem że mam wujka google ale mógłbyś w skrócie opisać czym jest dokładnie Rust itd?
komentarz 21 października 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Następca C/C++ tworzone są w nim nowoczesne systemy operacyjne takie takie jak RedoxOS, FuchsiaOS, czy wydajne gry które dopiero powstają.

http://arewegameyet.com/#eco

http://arewegameyet.com/#games
komentarz 21 października 2018 przez Thanvis Nowicjusz (180 p.)
Hmm to może być dobre, poczytam jeszcze o tym, dzięki bardzo ;)
0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez Thanvis Nowicjusz (180 p.)
Z tego co widze troche jest problem z ilością informacji i dokumentacją na temat tego co podał kolega, o samym jezyku Rust jest w miare sporo informacji ale słabo to wygląda jeśli chodzi o środowiska do tworzenia gier napisane w tym języku :/

 

Ma ktoś jakies inne pomysly ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,699 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...