• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie wymagania na Juniora w Python Django?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,904 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
edycja 21 października 2018 przez Eliro
Cześć!

Od jakiegoś czasu programuję w Pythonie. Przedtem były to proste programiki konsolowe, jakieś kalkulatory i tak dalej. Potem jednak postanowiłem wziąć się na poważnie za jakiś framework - wybrałem Django, ponieważ interesuje się tworzeniem stron internetowych i mam w tym trochę doświadczenia (Niestety nie w Pythonie, tylko w PHP, HTML5, CSS3).

Tuż po ukończeniu baaaardzoo okrojonego tutorialu Django postanowiłem wziąć się za jakiś projekt i uczyć się programować właśnie na swoich błędach zamiast kopiować kod z gotowego poradnika. Założyłem konto na github, stworzyłem jakieś proste forum internetowe i teraz chciałbym wziąć się za kolejny projekcik. Pytanie tylko - jaki? Nie chodzi o to, że nie mam pomysłów, ale chodzi o to, że wolałbym wiedzieć co przyda się w pracy i może przesądzić o tym, że potencjalny pracodawca mnie przyjmie. Stąd też prośba do was o propozycje, gdyż mam czas tylko do matury, aby zapełnić swoje konto na githubie czymś użytecznym! :D

Będę prawdopodobnie starał się o pracę jako junior programista Pythona Django.

Link do mojego githuba: https://github.com/Incybro

PS: Nie zjedzcie mnie za mój słaby angielski.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
wybrane 1 grudnia 2018 przez Eliro
 
Najlepsza
Ogólnie to najłatwiej przejrzeć oferty pracy tego typu i wypisać co wymagają. Najczęściej występujące to:

- GIT

-bazy danych

-Python na dobrym poziomie

- rozumienie dzialania frameworka webowego (w tym przypadku django)

-podstawy html/css, odrobina JS (tak zebys potrafil przeczytac kod i wiedziec o co w nim chodzi
komentarz 21 października 2018 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
I tylko tyle? Liczyłem, że mi doradzicie jakieś projekty np. sklep internetowy czy coś w tym stylu.

 

I czy fakt, że nie umiem testów jednostkowych jakoś mnie przekreśla? Trochę tego nie rozumiem.
komentarz 21 października 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Testy jednostkowe są proste. Jeśli twierdzisz inaczej to musiałeś trafić na jakiś strasznie kiepski tutorial. Po prostu się ich naucz :P

A jak już je opanujesz to polecam też poczytać o mockach
komentarz 21 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Z testami zetkniesz się prędzej czy później (szczególnie w przypadku języka skryptowego), więc radzę Ci przysiąść do tego. Jeśli dostałbyś pracę, to jako junior pewnie dostałbyś zadania typu napisać testy do funkcjonalności X...

Nie patrzyłem na to co masz na GH, ale nie musisz mieć 20 projektów zrobionych. Jeden prosty, ale dobrze napisany projekt, z architekturą, testami (no niestety) i tzw "dobrymi praktykami (tj przestrzeganie pep8 np) 4 projekty pisane "na kolanie"
komentarz 30 sierpnia 2019 przez virtualPi Początkujący (260 p.)

@Eliro, 20 projektów nie, ale kilka pokazujących realne umiejętności nie zaszkodzą

Testy jednostkowe warto i faktycznie nie są trudne :) 
Obczaj na yt kanał Corey Schafer'a jeśli chodzi o unittest z biblioteki standardowej
oraz Python testing 101 (pytest) też na yt jest prezentacja.

Możesz sobie sprawdzić checklistę wymagań na Junior python developera: https://www.flynerd.pl/2019/08/junior-python-developer-co-musi-umiec.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 848 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Python przez Antybuka Nowicjusz (150 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...