• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z ponownym otwarciem pliku w Code Block'u

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)

Witam mam porblem z Code Block'iem. Otóż Czasami mogę skompilować program ale często jest że wyskakuje problem. A jeżeli coś uda się magicznie skompilować to ponowna próba włączenia tego po zamknięciu pogramu okazuje się niepowodzeniem. Proszę o pomoc 

1
komentarz 21 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Do cholery nie wysyłać screenshotów na których nic nie widać!
komentarz 21 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)

Niestety to wina stronki, 2 leci 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 października 2018 przez Piotr Lis Obywatel (1,310 p.)
edycja 21 października 2018 przez Piotr Lis
Sądzę, iż problem jest w tym, że nie tworzysz projektu, ale pojedynczy plik.
komentarz 21 października 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Najprawdopodobniej
komentarz 21 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)

@Piotr Lis, Nie to nie to. Stworzyłem właśnie jako projekt (to samo) i jako pojedyńczy plik i nic sie nie trzyma :/

komentarz 21 października 2018 przez Piotr Lis Obywatel (1,310 p.)
Może po prostu nie załączasz plików, błąd kompilatora jest dość wymowny - nie ma pliku wejścia, a więc do kompilacji. Może spróbuj z rozszerzeniem .cpp, bo z tego, co widzę na tym screenie(a wiele nie widać), masz .c, co może powodować problemy, ponieważ .c jest standardem dla języka C, gdzie zupełnie inaczej zapisuje się funkcje - bez zwracanego typu np. Main(), Display() etc.. Osobiście nigdy problemu z Code::Blocks nie miałem, zawsze było niezawodne, stąd już sam nie wiem jak problem analizować. To raczej ostatnie co mi przyjdzie do głowy, w ostateczności spróbuj zrobić reinstall, bądź przenieś się na inne środowisko. Długo uczyłem się na Code::Blocks'ach i dosć późno przesiadłem się na Visual Studio, ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję! Tym bardziej, że wersja Community jest dostępna za darmo!
komentarz 21 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)
rozszerznienie .cpp nie pomogło. Resety już były tak jak i próba starszych wersji programu. Z tego co zauważyłem kiedy skompiluję program w Dev c++ to tworzy się plik .exe zaś w codeblocku robi się plik .exe i .o  Jednak kiedy kompiluję w CB to nie tworzy się żaden plik może jest to jakoś powiązane. Jeżeli się nie poprawi to poprostu się przerzucę na Dev'a ale poprostu chciałem pisać w tym samym programie co mam na zajęciach.
0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Obstawiam, że antywirus tutaj miesza ;) Wyłącz go, i zobacz, czy coś to zmienia.
komentarz 21 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)
Niestety to nic nie dało
komentarz 21 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
W ścieżkach lub nazwach nie ma spacji? (zakładam, że stworzyłeś niepusty projekt)
komentarz 21 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)
nie nawet na pusto ten sam błąd
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Frafro122 Nowicjusz (160 p.)
Dobra uporałem się z problemem. Zainstalowałem sam code block a trzeba było zainstalować z kompilatorem i teraz działa cały czas i bez błędy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w C i C++ przez Darven Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,321 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w C i C++ przez Andruh Początkujący (390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w HTML i CSS przez PROFF Obywatel (1,180 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...