• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki popularnonaukowe

0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Siusiakov Użytkownik (520 p.)
Dopiero niedawno, w wieku 19 lat, przekonałem się co do książek i ostatnio coraz częściej zdarza mi się czytać książki o różnej tematyce.

Aktualnie szukam dobrych i ciekawych książek dostarczających dość dużą ilość wiedzy z literatury popularnonaukowej. Interesuje mnie głównie astronomia i fizyka, sztuczna inteligencja oraz różne inne dziedziny informatyki.

Co moglibyście mi polecić na początek z wymienionych wyżej dziedzin?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez szacho Gaduła (3,800 p.)
  • Wszechświat z niczego. Dlaczego istnieje raczej coś niż nic (L. Krauss)
  • Nadchodzi Osobliwość. Kiedy człowiek przekroczy granice biologii 
    (R. Kurzweil)
0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez huncwot Użytkownik (710 p.)
"Krótka historia czasu" Stephen Hawking

"Genialni. Lwowska szkoła matematyczna" Mariusz Urbanek - to bardziej biografia wielkich matematyków m. in. Stefana Banacha, Hugo Steinhausa, Stanisława Ulama, Stanisława Mazura (wiem, że nie do końca zgadza się z Twoim opisem, ale myślę, że może ci się spodobać)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 159 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia w Ogłoszenia, zlecenia przez Szedou Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 469 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

63,180 zapytań

109,414 odpowiedzi

228,571 komentarzy

42,823 pasjonatów

Przeglądających: 165
Pasjonatów: 10 Gości: 155

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...