• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sterowniki Kali Linux

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,497 wizyt
pytanie zadane 20 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez dawos Użytkownik (630 p.)
Cześć,

jestem nowym użytkownikiem linuxa. Nigdy wcześniej z niego nie korzystałem, więc konsola trochę jeszcze mnie przeraża :D Ale do rzeczy - moje pytanie, czy można zaaktualizować jakoś sterowniki dźwiękowe? W windowsie po prostu wchodziłem na stronę Realtek i pobierałem paczkę, a teraz nie mam pojęcia co robić i już nie mogę znieść tego "pudełkowego" dźwięku. Dodam, że kożystam z Kali Linux.

Z góry dzięki za pomoc!
komentarz 20 października 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

jestem nowym użytkownikiem linuxa. 

 Dodam, że kożystam z Kali Linux.

To jesteś niestety sam sobie winny. Powinieneś zacząć od Ubuntu lub innej desktopowej dystrybucji.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Prawdopodobnie masz zainstalowane najnowsze sterowniki, jak aktualizowałeś system. Napisz może jaki masz problem. Nie masz dźwięku? Dlaczego chcesz mieć nowsze sterowniki?
komentarz 20 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Przecież napisał, że "nie może znieść pudełkowego dźwięku" ;)

komentarz 23 października 2018 przez dawos Użytkownik (630 p.)

@miro,
 przeniosłem się na ubuntu, myślałem, że może to coś pomoże ... Niestety nie zmieniło się nic. Chodzi o to, że dźwięk (muzyka, filmy, etc) brzmi jakby były odtwarzane w "pudełku" strasznie sztucznie i nieprzyjemnie. Od dwóch dni siedzę i próbuję zainstalować Realtek HD Audio - niestety to nie jest tak proste jak w windows ... Jeżeli możecie pomóc, krok po kroku opisać jak to zainstalować będę wdzięczny.

komentarz 23 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jaki masz (konkretnie) chip dźwiękowy? ALSA poprawnie go wykrywa?
komentarz 23 października 2018 przez dawos Użytkownik (630 p.)
A jak to sprawdzić? Korzystam z Linuksa od kilku dni, nie mam pojęcia co i jak. Na windowsie był ten sam problem - ściskałem realrek hd audio driver - instalował się, reboot i wszystko okej. Chciałem tak samo na moim ubuntu, pobrałem paczkę ze strony producenta dla Linux tylko nie potrafię tego zainstalować ...
komentarz 23 października 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Pamiętaj, że to jest Linux, a tutaj czasem jest pod górkę ;) Następna rzecz to to, że sterowniki do Windowsa piszą producenci urządzeń/chipów i niewykluczone, że dodali jakąś (software'ową) filtrację poprawiającą jakość dźwięku.

 

A jak to sprawdzić?

Spróbuj tak (w terminalu): cat /proc/asound/pcm albo aplay -l

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Teodor Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 458 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez monki151 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,376 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...