• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program w języku Java jakim można się pochwalić w CV na Junior

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,549 wizyt
pytanie zadane 19 października 2018 w Java przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Cześć

Uczę się programowania, ale nie wiem czy dany projekt który stworzę nadaje się na pochwalenie ;) Często aplikując na junior developera chcą link do githuba. Stąd moje pytanie czy przykładowo taki program okienkowy łączący się z bazą danych na serwerze w której przetrzymywane są dane i mamy możliwość w tym programie ich edycji/usuwania dodania nowych, wyeksportowania  to raczej nic wielkiego ?

Czy też mógłby ktoś podsunąć pomysł co mógłbym napisać by móc to umieścić na takim githubie i nie było siarą?  Albo przynajmniej podpowiedzieć jakieś aspekty co musi zawierać i ja wtedy sam postaram się coś wymyślić ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Według mnie może być to cokolwiek co będzie posiadało jakąś funkcjonalność zrobioną od A-Z (no powiedzmy, żeby wykraczało poza poziom jakiegoś kalkulatora). Jednym z ważniejszych elementów może być np. zastosowanie jakiegoś konkretnego wzorca projektowego i uzasadnienie jego bytu w tym projekcie. Dodatkowym atutem na 100% będzie tzw. czysty kod czyli to jak nazywasz zmienne, klasy, metody, jak z nich korzystasz. Czy to będzie aplikacja okienkowa czy internetowa według mnie aż takiego znaczenia nie będzie miało (chyba, że aplikujesz do pracy gdzie wymagana jest znajomość, którejś z dziedziny wtedy to na pewno będzie plus).

Wykorzystanie i zastosowanie jakiegoś frameworka, bazy danych itp. będzie też punktowane. Najważniejsze według mnie jest pokazać, że się programuje, a nie tylko czyta się czy ogląda na YT jak programować.

Zdaje się też, że bardzo dobrze punktowane są aplikacje, z których w jakiś sposób sami korzystamy.
komentarz 20 października 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
akurat z mojej aplikacji z obsługą bazy danych korzysta pewna firma ;) jest to prosta appka ale przydatna.

dzięki wielkie za wypowiedź!
komentarz 20 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
To taki projekt jest razy dwa.
+1 głos
odpowiedź 19 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
Stworzyć mini serwis, sklep aukcyjny. Raczej okienkowe aplikacje to słabe rozwiązanie, chyba że łączyć się bedą z " serwisem internetowym' itp.
komentarz 19 października 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
Czyli rozumiem, że Java EE i stworzenie aplikacji internetowej? Przy tym np użyć spring boota który ma też w sobie Thymeleafa do frontendu i spring security, żeby móc i zrobić rejestrację użytkowników ?
3
komentarz 19 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
søuchaj zrobic projekt to tylko fragment tego co  jako Junior musisz prezentowac.  Musisz rozumiec Spring Framework [ to nie sam Spring boot] CALY BASIC CORE, programowanie w Javie ( nie na zasadzie umiem napisac konsole ) ale znac to co dzieje sie wewnatrz, znac wzorce projektowe, praktyki,  ... OOP na bardzo dobrym poziomie, dobrze funkcjonowac na pracy z Kolekcjami, ew. wátki chociaz tutaj nie zawsze .  

 

Co do serwisu to tak mozna w Springu, z Spring Boot do tego warstwa DAO - na zaszadzie nie wiem jakiejs bazy danych czy to RELACYJNA CZY NIE , znac mapowanie - czym jest wgl ORM- mapowanie obiektowo relacyjne . i jak dziala JPA- Znac jézyk komunikacji z baza danych ... tutaj tez wybrac z jaka Ci sie dobrze pracuje, do tego warstwa UI-  czy to szablony JSP - thymeleaf ,  znac pojecia restowe, pracy z protokolem HTTP .... wymiec moge wiele i wiele...

nei wiem jaki masz poziom ale takie  rok pracy to wypdalo by miec i to popartej projektami itp. chyba ze dlugo kodujesz w javie to  frameworki szybko ogarniesz ;]
komentarz 20 października 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
no tak jasna sprawa, że spring boot to jest tylko część całego spring frameworka którą tylko w tym przypadku zaproponowałem.

oczywiste z tym z językiem komunikacji z bazą danych ;)

dzięki wielkie,

mówisz wymieniać i wymieniać to co jeszcze Ci na język przyniesie to wal ;)
2
komentarz 20 października 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Dorzucę od siebie, że sam standard JAVAEE warto też znać, będziesz też wiedział dlaczego dana funkcjonalność została wrzucona i uproszczona a przez to łatwiej się będziesz uczył pracy z frameworkiem(Jako fajny przykład podam filtery(chainFilter))
2
komentarz 20 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
względnie dlaczego coś stało się DEPRECEED albo :D dlaczego Data Time jest ujowy**

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,980 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Java przez varespol Użytkownik (710 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 485 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roberto23 Początkujący (270 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 855 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez derbool Nowicjusz (130 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...