• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program c++ na fizykę :P

Object Storage Arubacloud
0 głosów
765 wizyt
pytanie zadane 19 października 2018 w C i C++ przez Voribel Nowicjusz (180 p.)
edycja 20 października 2018 przez Voribel

To jest mój kod...przyznam się bez bicia programuje od niedawna...lub raczej bo długiej przerwie i za żadne skarby nie mogę rozwiązać problemu... Wynikiem dla 1 przelotu powinno być 26,66667 i 6,666667. Niestety mnie wychodzi 24 i 6. Teraz moje pytanie brzmi...Co tu jest nie tak? Wiem że trzeba użyć 2 wzorów, ponieważ jeden liczy w 1 stronę 2 w drugą...Liczę na pomoc :D

A to z Qbasic 

int main()
{
    s=40;
    v=4;
    v1=3;
    v2=2;
    t=0;
    q=22;
    tV=0;
    k=q+1;
    for (int i=1; i<=22; i++)
    {
        if (i/2==0)
        {
        q= s/(v2+v);
        t=t+q;
        s=s-q*(v1+v2);
        tV=t*v;
        }
        else
        k= s/(v1+v);
        t=t+k;
        s=s-k*(v1+v2);
        tV=t*v;
        cout<<"Po przelocie" << " " << i << " "<< tV <<" " << t <<endl;

    }
        return 0;
}


 

2
komentarz 19 października 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Podaj całą treść zadania i jaki konkretnie masz problem. Nie jesteśmy jasnowidzami
komentarz 19 października 2018 przez Voribel Nowicjusz (180 p.)
Przepraszam....Proszę tekst zmienne są podane razem ze wzorem...chyba że mogę dać plik pdf

Do zadania Mucha o prędkości v=4m/s wyrusza z lokomotywy pierwszej o prędkości v1=2m/s do jadącej z naprzeciwka po tym samym torze lokomotywy drugiej o prędkości v2=3m/s. Napisz program podający łączną drogę przebytą przez muchę po kaŜdym przelocie. Wskazówka Przykładowy program jest opisany niŜej. MoŜesz z niego skorzystać, by opracować własny. Został napisany w języku QBasic działającym w systemach Windows XP, 7 i 8. Twój program powinien być w innym języku. Na niebieskim ekranie kod programu. Oto krótkie wyjaśnienie. Instrukcje LET zadają wartości początkowe. Zmienna s jest odległością między pociągami. W trakcie działania programu jej wartości będą się zmieniać. Zmienna t jest czasem upływającym od wyruszenia muchy, ale zmienna t(n), to czas przelotu numer n. Instrukcja DIM rezerwuje w pamięci miejsce na czasy 22 przelotów.
Zdjęcie spróbuje dać jak tylko uda mi się screena zrobić

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 558 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 833 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...