• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją Windows na SSD Silicon Power S57

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

Witam,
Niedawno zakupiłem nowy dysk SSD Silicon Power S57 120gb na Allegro w okazyjnej cenie 80zł. Sprawdziałem czy działa i zrobiłem benchmark. Poleżał dwa dni i znalazłem dla niego zastosowanie w dziś zakupionym laptopie Thinkpad X230. Sam laptop działał z hdd i win 7. Po wymianie dysku próbowałem zainstalować Windowsa i wtedy zaczęło się...

Próbowałem:
- instalować win 10 i 8.1 z dwóch pendrive'ów przy różnych portach usb.
- zmieniać wszystkie możliwe ustawienia w bios (legacy, uefi, ahci, ide, fast boot, itp).
- robić bootowalne usb z różnych plików iso.
- zainstalować system z innego komputera powtarzając to co wyżej wymieniłem.

Ciągle otrzymywałem błąd przy próbie utworzenia partycji w instalacji, a dokładnie: Nie można zainstalować systemu Windows w podanej lokalizacji. Sprawdź stację nośników.

Jest to najprawdopodobniej wina dysku, natomiast jako dysk niesystemowy działa w pełni. Nawet w desperacji zrobiłem Hd Tune i nic nie wykazał. SMART też nic nie wskazuje. Dysk ma przepracowaną 1h i 30 włączeń.

Jest możliwość zrobienia czegoś z tym dyskiem, aby jednak zainstalować Windowsa? Czy jest on uszkodzony? Mogę go zwrócić jeszcze przez jakiś miesiąc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 października 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Ja bym takim dyskom nie ufał. Nie mówię od razu że jest popsuty, bo nie jest. Bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie nie dam bo (przynajmniej według mnie) ciężko jest dać jakąkolwiek. Sprawdź może to: http://forum.pclab.pl/topic/913776-b%C5%82%C4%85d-przed-instalk%C4%85-systemu/ . Nie lepiej było dołożyć 40 PLNów do np. Kingstona A400? No ale już się czepiać nie będę. Sprawdź link bo może zadziałać tamta metoda.

komentarz 18 października 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Też im nie ufam, sam używam Samsunga Evo na m.2, a jak dysk sata to kupuję zazwyczaj Goodram IRDM na MLC. Ten po prostu znalazłem w okazyjnej cenie, a że Thinkpad kosztował 485 zł to i nie chciałem na dysk dużo wydawać.

Dzięki za link, ale już to wszystko zrobiłem wcześniej i nie dało nic.
komentarz 18 października 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
A weź go wsadź do innego kompa, i użyj Diskpart'u do kompletnego wyczysczenia. Instrukcja jakby co:

1. Uruchom Wiersz Polecenia z uprawnieniami Admina

2. Wpisz diskpart *enter*

3. Wpisz list disk *enter*

4. Wpisz sel disk (i tu numer dysku, którym jest owy problematyczny, numerek pojawi ci sie po wpisaniu list disk) *enter*

5. Wpisz clean *enter*

I to chyba na tyle. Potem znowu instalujesz system, upewnij się że masz wyłączony tryb Legacy w BIOS'ie

Pzdr
komentarz 18 października 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Dzięki za radę, ale już to zrobiłem kilka razy z dwóch komputerów. Nic nie zmienia.
komentarz 18 października 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
No to nic nie zdziałamy. Spróbuj odesłać do sprzedającego. A tak w ogóle, to po jakiego bata miałby sprzedawać czynny dysk ;) . No trzeba uważać na te 'okazyjne ceny', bo nieraz można się nadziać na ostry pal.

Pzdr

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 828 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez gretel Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...