• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki laptop biznesowy do pracy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
958 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
zamknięte 13 sierpnia 2020 przez ScriptyChris

Dzień dobry,

Aktualnie szukam laptopa dla mnie do 4000 zł.
Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie znaleźć takiego laptopa z moimi wymaganiami oraz z informacjami poniżej?

Laptop głównie będzie używany do programowania (visual studio) oraz pracy z innymi programami(office, photoshop i wirtualnie postawione systemy).
Od komputera oczekuje:
Processor: jedna z bardziej wydajniejszych części w komputerze
Waga: najlepiej w granicach 2 kg
Czas pracy na baterii: minimum 10 godzin
Wyświetlacz: 14 - 15.6 cala
Dysk: wszystko jedno i tak sobie wstawię ssd z poprzedniego laptopa
Grafika: pozwalająca zagrać w podstawowe gry (don't starve, darkest dungeon itp.) jeżeli jest możliwość lepszej grafiki w tym budżecie z spełnionymi pozostałymi wymaganiami.
Konstrukcja: wytrzymała
Porty: HDMI, USB 3.0, mini-jack (ewentualnie vga)
Laptop może być powystawowy lub używany, ale najważniejsze żeby był w dobrym stanie.
System: wszystko jedno

Myślałem nad thinkpadem i znalazłem nawet kilka ciekawych ogłoszeń:
lenovo thinkpad t470p
lenovo thinkpad t470

Również myślałem nad lenovo legion y530, ale główny minus to 5 godzin na baterii lecz to pozwoli mi pograć w nowe gry.

Czyli to czego szukam to wytrzymałej konstrukcji połączonej z wydajnością oraz dobrą pracą na baterii.
Kwestię gier ustalmy jako drugi priorytet.

Serdeczne dzięki za wszystkie sugestię i propozycje :)

 

komentarz zamknięcia: Stary temat - przyciąga spam
1
komentarz 18 października 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Jedno pytanie - wiesz że przy wstawieniu dysku z poprzedniego komputera i tak najprawdopodobniej będziesz musiał stawiać system i programy?
komentarz 18 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Tak wiem głównie chodziło mi o to że dysk ssd nie jest wymogiem bo takowy już posiadam.

:)

9 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/500/Win10P FHD Reflink
Nowy model biznesowy od Lenovo. Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie przy tym stylowa obudowa (styl thinkpadów), procesor 8 generacji 4 rdzeniowy dalej niskonapięciowy więc da lepsze wyniki pracy na baterii, bardzo wygodna klawiatura, całkiem niezła kultura pracy, dobre wyniki pracy na baterii. Miejsce na dysk SSD PCIe.

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/1000/10Pro FHD FPR Reflink
Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor również niskonapięciowy, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, możliwość zamontowania dwóch dysków wewnątrz laptopa miejsca nie powinno zabraknąć SSD na system i najważniejsze programy HDD na dane dla zabezpieczenia, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja bizn, niezły czas pracy na własnym zasilaniu. 

komentarz 18 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
A co sądzisz o tych dwóch modelach co znalazłem?
komentarz 19 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jeżeli już to procesor z nowszą generacją.
0 głosów
odpowiedź 19 października 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
edycja 22 października 2018 przez Swiru
Warto też rzucić okiem na nową serię MSI:

https://www.morele.net/laptop-msi-ps42-8m-245xpl-4141906/

z 8GB RAM, i5-8250U, matryca IPS.
komentarz 19 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
to nie sa komputery do pracy bardziej pod gry i nie warto przeplacac :)  lub płacić na to co nie ma przełożenia na funkcjonalności do jakich kolega chce
komentarz 22 października 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Laptop z niskonapięciowym procesorem i zintegrowaną grafiką jest tak bardzo do gier... ;)
0 głosów
odpowiedź 19 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
najlepszy to ten ' ze starym na plecach :D' . Użyj wyszukiwarki, tam jest mega dużo w tym temacie, na pewno też znajdziesz wiele informacji
0 głosów
odpowiedź 19 października 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)

Słyszałem też o lenovo thinkpad A485 co o nim sądzicie?

Link do laptopa w sklepie

0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Inżynieria_sieci Nowicjusz (170 p.)
Ja polecam kupić Lenovo Carbon X1... I inne z serii ThinkPad. Po-leasingowy klasy A-B będzie jak ulał...
komentarz 22 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)

Mógłbyś polecić jakieś dokładne egzemplarze?

Laptopa planuję kupić w środę bo wtedy dostanę wypłatę.
więc mam jeszcze czas żeby poszukać.

Co sądzisz o tym? t480

komentarz 22 października 2018 przez Inżynieria_sieci Nowicjusz (170 p.)
konkrety znajdziesz w nowzej generacji tego produktu. Porównaj specyfikację, czy Ci pasuję i ... brał bym)) Teraz nie mam czasu to possrawdzać. T480 to jedna z lepszych opcji... ale ja wolal bym już z serii Dell Precision od M3800 i dalej, po xps po-leasingowy. Na allegro takie są nieraz wystawiany. Jeśli klasy A to minimalne ślady użytkowania albo ich brak, zazwyczaj to takie co stały w firmie i odplane do projektów, po roku odsprzedane ze skandynawii na polskę, trzeba się tylko liczyć, że wtedy klawiatura może być nieco inna, jak w szwecji/nor.

Ja osobiście nie raz tak brałem, nigdy mi się jeszcze nic w nich nie psuło, sprawdzany na starcie, prawie jak nowe... do 4000 kola można kupić machine:) Polecam Polbit. (Lokalizacja Szczecin, ale są na allegro)
Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Jesli posiadasz dysk SSD i to nie jest wymogiem, to jako laptop biznesowy stawiałbym na 3 aspekty jako komfort pracy:

** procesor, wydajny.

** kierowałbym się czasem pracy baterii  jak najdluzszym

** rozdzielczość ekranu, raczej polecam te wieksze? Ekran -typ wazny, osobiscie stawiam na Matowy.

** KLAWIATURA, uklad klawiszy zeby byl komfortowy dla Ciebie, np. wiem po sobie ze beznadziejnie pacuje mi sie na malej klawiaturze .... 

Sam korzystam z laptopów firmy DELL  ( solidne, szczególnie te w obudowie lekko metalowej )- co prawda ciut cięzsze, wiec jesli duzo sie z laptopem przemieszczasz to stawialbym tez na wersje lekkie.

Model u mnie to Letitude ( ta rodzina ) raczej starszy mam sprzet ale z tej rodziny w nowszych sa spoko bardzo !

komentarz 22 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Dość dużo się przemieszczam z laptopem i zależało by mi żeby laptop nie był za spory.

Szukam dokładnie czegoś takiego jak opisałeś + konstrukcja, która wytrzyma lata.
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
No wiesz...w thinkpadzie płacisz za nazwę "thinkpad". Nic więcej lepszego po za solidniejszą obudową nie mają od zwykłych laptopów.

 

Zobacz to: https://allegro.pl/asus-vivobook-r520ua-i5-8250u-8gb-256ssd-mat-fhd-i7594443022.html

Masz tutaj cholernie mocny procesor, piękny design, szybki dysk, a co najważniejsze ASUS! Asusy mają najlepszy na świecie serwis/gwarancję producenta. Nie dosłownie żadnych problemów w razie awarii.

Matowa matryca FULL HD i wytrzymała bateria. A karta graficzna zintegrowana w procesorze i5-ósmej generacji jest tak mocna że sporo gier Ci pójdzie :)  Jest wszystko co chciałeś za przystępną cenę.
komentarz 22 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Głównie zależy mi na konstrukcji, która będzie sprawna na lata pracy.

Też troszkę tak uważam że płaci się troszkę za nazwę, ale mam mniej więcej pewność że ten laptop pośmiga mi kilka lat i zwiększy mi komfort pracy w kodowaniu i nie tylko
komentarz 23 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)

Thinkpad lenovo thinkpad t470p z tych dwóch jeśli już. Ta i7 jest niskonapięciowa więc dość słaba. Jeśli chodzi o gry to pytanie w co grasz ;D bo i5 7 generacji mają już niezłe integry w sobie i dość dużo gier na tym pójdzie. 

komentarz 23 października 2018 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)

Wiesz właściwie to myślałem o tym modelu: t480

komentarz 24 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
O tak :) Ten laptop to już jest moc. Ósma generacja miażdży poprzedników. Na pewno z tych trzech to tego bym wybrał. Do tego cena jest całkiem przyzwoita jak na thinkpad z takimi parametrami. A takie pytanie, na pewno wystarczy Ci 256GB dysk? Z pewnością jest możliwość dołożenia, ale jak to się będzie miało do gwarancji to nie wiem.
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2020 przez Radzio97 Nowicjusz (180 p.)
Najlepiej patrzeć na procesory AMD np 5 3700x ma on chyba 12 wątków i 6 rdzeni w grach niestety jest przeciętny ale w aplikacjach robi robotę a jeśli chodzi o kartę graficzną to za tą cenę możesz mieć 1660 siper dobra karta polecam sklep internetowy x-kom tam jak zadzwonisz i zapytasz się o taki komputer dostaniesz najlepsze propozycje zachęcam też patrzenie na ramy bo to też bardzo ważne przy działaniach czysto programowych tutaj dam ci link do tech Lipton on o tym opowiada bardziej profesjonalnie i ma różne wykresy i porównania z innymi prockami https://youtu.be/UYD7PikGdJw

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 841 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 402 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Eimens Maniak (69,240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...