• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Organizacja bazy danych oraz jej wybór

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 17 października 2018 w SQL, bazy danych przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Hej wszystkim !

Zacząłem dzisiaj swoją naukę z bazami danych. Wcześniej już miałem z nim styczność ale tylko na poziomie jakichś prostych edycji itp.

Zakupiłem kurs, który uczy MySQLi oraz MySQL. Kurs jest zbudowany tak, że nie pokazuje jak wykonać jakaś baze od A do Z tylko wszystkie "funkcjonalności". Posiadając owy kurs pod ręką, uczeń jest w stanie praktycznie wszystko wykonać. Problem niestety pojawia się w logice i organizacji.. Tego już kurs nie zawiera

I teraz pytanie do was. Czy ktoś zna jakiś kurs czy coś podobnego i godnego polecenia ? Najbardziej zależy mi na utworzeniu optymalnej struktury bazy danych tak, aby nie było "bajzlu" . Np. Mam w bazie danych pracodawcę i pracowników. Czy lepiej przypisać ID pracodawcy do pracownika czy na odwrót itp.

Mam nadzieję, że post jest w miarę zrozumiały :P

Liczę na waszą pomoc !
komentarz 17 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Brakuje ci wiedzy z tematu relacyjnych baz danych.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
wybrane 18 października 2018 przez Greeenone
 
Najlepsza

Wydaje mi się, że musisz zrozumieć zagadnienia takie jak:
- normalizacja
- relacje → 1:1; 1:M; M:M
- klucz główny i obcy

Staraj się zrozumieć po co te rzeczy były wymyślone. Popatrz na jakieś przykłady i diagramy z mniejszych projektów. Najlepiej to porób jakieś przykłady i sam załapiesz jak tworzyć struktury. Polecam dwie te strony do ćwiczenia:
www.codewars.com
https://www.codecademy.com/

0 głosów
odpowiedź 17 października 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Logicznie ujmując to pracownik powinien posiadać wskazanie na pracodawcę. 

Co do logiki, baz danych i braku bajzlu to może larva, tudzież sf. Tam wydzielisz sobie logikę do serwisów, a za deale z db odpowiada ORM(niekoniecznie).

0 głosów
odpowiedź 21 października 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Zapraszam na swój darmowy kurs Oracle SQL. Zaczynamy od instalacji potrzebnych narzędzi, wyjaśnienia czym jest sama baza danych, następnie tworzymy tabele i dopiero wtedy zaczynamy działać :) Jeśli coś będzie niezrozumiałe to pisz śmiało.
https://www.youtube.com/channel/UCg6KcsucpULST6rs--BNTkg/videos

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w SQL, bazy danych przez Bartson Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez DanJ93 Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w SQL, bazy danych przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...